Aktualizované Rastislav Búgel Krimi

Organizovaná skupina LOVILA mužov na zoznamke: Vylákali INTÍMNE fotky, potom ich vydierali!

Polícia rozložila organizovanú skupinu, ktorá sa zamerala na jednu zo zoznamiek. Tam si nachádzali svoje obete, ktoré neskôr vydierali.

Ilustračný obrázok k článku Organizovaná skupina LOVILA mužov na zoznamke: Vylákali INTÍMNE fotky, potom ich vydierali!
Zdroj: Polícia SR - Bratislavský kraj

„Policajti odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave III intenzívnym vyšetrovaním a operatívnou činnosťou odhalili páchateľov, ktorí na internetovom fóre pre dospelých nadviazali komunikáciu s viacerými poškodenými pod vymysleným ženským profilom a viedli s nimi komunikáciu so sexuálnou tematikou,“ informuje polícia.

Poškodení zaslali svoje intímne fotografie v domnienke, že komunikujú s dospelou ženou.

Prišli vyhrážky

„Následne po zaslaní fotografií im volal muž vydávajúci sa za otca maloletej dcéry. Ten im oznámil, že ich dcéra sa po prezretí fotografií psychicky zrútila a rozbila telefón. Z toho dôvodu ich žiadal o náhradu za rozbitý telefón v rôznych sumách s hrozbou, že ak nezaplatia, tak ich nahlásia na polícii,“ uviedla.

Keďže sa viacerí muži báli oznámenia polícii, na rôzne účty poslali stovky eur.

Hrozí im až desať rokov

„V rámci množstva vykonaných procesných a operatívnych úkonov došlo k zadržaniu štyroch osôb, boli vykonané domové prehliadky a iné zaisťovacie úkony. Všetkým zadržaným osobám vyšetrovateľ vzniesol obvinenie za pokračovací zločin vydierania v súbehu s prečinom podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva a formou účastníctva,“ dodáva polícia.

Obvineným hrozí trest odňatia slobody na 4 roky až 10 rokov: „V prípade dvoch obvinených bol vyšetrovateľom spracovaný podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby.“

Policajný zásah v Jelenci

Nedávno Slovenskom obleteli správy o policajnej akcii, ktorá prebehla v obci Jelenec neďaleko Nitry. Časť obce vtedy dokonca uzavreli.

„Môžeme potvrdiť, že prípad má súvislosť s vykonanými procesnými úkonmi v obci Jelenec. Všetky osoby boli zadržané v obci Jelenec,“ pre Dnes24 potvrdila Jana Šimunková, hovorkyňa z oddelenia komunikácie a prevencie KR PZ v Bratislave.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

ORGANIZOVANÁ SKUPINA LOVILA MUŽOV NA ZOZNAMKE: POLÍCIA ICH VŠETKÝCH ZADRŽALA 📸🔞 👮 Policajti odboru kriminálnej polície...

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, February 29, 2024
Zdroj: Polícia SR - Bratislavský kraj
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM