Regióny

Pacient mal falošný očkovací preukaz. Priznal sa, až keď sa mu pohoršilo

Košická nemocnica rieši prípad pacienta s falošným potvrdením o očkovaní proti covidu. Prezradiť mal aj meno lekára, ktorý mu ho vystavil.

Ilustračný obrázok k článku Pacient mal falošný očkovací preukaz. Priznal sa, až keď sa mu pohoršilo
Zdroj: Facebook.com/Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice

Univerzitná nemocnica L. Pasteura (UNLP) v Košiciach sa zaoberá prípadom pacienta, ktorý klamal o očkovaní proti COVID-19 a mal falošný očkovací preukaz.

Na prípad upozornil portál tvnoviny.sk. Pacient, ktorého prijali na covidovom oddelení, mal lekárom povedať, že je zaočkovaný. Údajne dostal dve dávky vakcíny, čo mal aj na papieri. K tomu, že ide o falzifikát sa mal priznať po tom, ako sa jeho zdravotný stav zhoršil. Podľa portálu mal prezradiť aj meno lekára, ktorý mu falošné potvrdenie vystavil.

Trestné oznámenie

Nemocnica sa v súvislosti s falošným potvrdením o očkovaní proti ochoreniu COVID-19 rozhodla podať trestné oznámenie. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Monika Krišková. „Medializované informácie o falšovaní potvrdenia o očkovaní hospitalizovaného pacienta boli predmetom vnútorného šetrenia UNLP. Existuje vysoká pravdepodobnosť, že informácie, ktoré odzneli v médiách, sú dôvodné,“ uviedla v stanovisku.

Potvrdila tiež, že zdravotný stav pacienta sa zlepšil. „Naši zdravotníci poskytujú zdravotnú starostlivosť všetkým pacientom rovnako, bez ohľadu na to, či sú očkovaní alebo nie,“ doplnila Krišková.

Košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová pre TASR povedala, že v súvislosti s uvedeným prípadom úzko spolupracujú s vedením nemocnice a preverujú hodnovernosť medializovaných informácií. „V prípade, že sa informácie o protiprávnom konaní potvrdia, polícia udalosť dôkladne zadokumentuje a bude postupovať zákonom upraveným spôsobom,“ vysvetlila s tým, že bližšie informácie bude možné poskytnúť až na základe zistených skutočností.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM