Správy Zo Slovenska

Pandémia NESKONČILA, pripomínajú hygienici: Mikasov úrad prehodnotí nosenie RESPIRÁTOROV

Poslednú platnú vyhlášku, regulujúcu s ohľadom na ochorenie COVID-19 nosenie respirátorov v zdravotníckych zariadeniach, domovoch sociálnych služieb a v lekárňach, prehodnotí Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) v priebehu mája, po skončení chrípkovej sezóny.

Ilustračný obrázok k článku Pandémia NESKONČILA, pripomínajú hygienici: Mikasov úrad prehodnotí nosenie RESPIRÁTOROV
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Informoval o tom hlavný hygienik SR Ján Mikas. Uviedol to v súvislosti s rozhodnutím Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) odvolať stav ohrozenia verejného zdravia medzinárodného významu (PHEIC). Upozornil, že tento krok neznamená, že je koniec pandémie COVID-19.

„Obyvateľom preto naďalej odporúčame, aby sa tak, ako pri iných akútnych respiračných ochoreniach, chránili s ohľadom na svoje vlastné zdravie, ale aj s ohľadom na ochranu zraniteľných skupín,“ dodal.

Odborníci budú podľa jeho slov naďalej situáciu v súvislosti s COVID-19 sledovať a vyhodnocovať.

„Nemožno vylúčiť, že vírus bude spôsobovať ďalšie zvýšené krivky chorobnosti. V súčasnosti už sú však k dispozícii nástroje, ktorými je možné zmierňovať dopady ďalšieho možného nárastu počtu ochorení na COVID-19. Dôležité bude tiež naďalej sledovať, ako sa bude koronavírus SARS-CoV-2 vyvíjať,“ dodal Mikas.

Prečítajte si aj:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM