Správy Politika

Pellegrini a Drucker bok po boku: Strany Hlas-SD a Dobrá voľba sa SPÁJAJÚ

Mimoparlamentné strany Hlas-SD a Dobrá voľba sa spájajú. Viacerí členovia Dobrej voľby vstúpia do Hlasu. Dobrá voľba má postupne zaniknúť.

Ilustračný obrázok k článku Pellegrini a Drucker bok po boku: Strany Hlas-SD a Dobrá voľba sa SPÁJAJÚ
Zdroj: TASR/Martin Baumann , TASR/Jaroslav Novák

Predsedovia strán Peter Pellegrini a Tomáš Drucker na piatkovej tlačovej konferencii podpísali dohodu, ktorú majú ešte ratifikovať aj najvyššie orgány strán.

Bez platforiem

„Pôjde tu o reálne spojenie sa, keď po celom proces bude strana Hlas kandidovať do parlamentu, kde na kandidátnej listine budú nominanti a už v tom čase bývalí členovia Dobrej voľby,“ povedal Pellegrini s tým, že platformy sa vytvárať nebudú.

Pellegrini je podľa vlastných slov presvedčený, že členovia Dobrej voľby budú dobrou a profesionálnou posilou. Avizuje, že Druckera na sneme Hlasu navrhne ako člena predsedníctva. Drucker by sa tak podľa neho stal členom najvyššieho vedenia strany, čím by mu prislúchalo aj významné miesto na kandidátnej listine do septembrových parlamentných volieb.

Zhoda v programových otázkach

Drucker ocenil, že od Pellegriniho dostal ponuku na spojenie sa. „Myslím si, že sa so stranou Hlas zhodujeme v programových otázkach veľmi široko,“ skonštatoval. Dobrá voľba sa bude podľa jeho slov na kampani podieľať aj finančne. „Prostriedky, ktoré Dobrá voľba má, môžu predstavovať maximálne asi desať percent kampane,“ povedal Pellegrini.

Drucker aj Pellegrini sa zhodli, že ambíciou Hlasu-SD je vyhrať parlamentné voľby. „Budeme bojovať za čo najväčšiu priazeň ľudí. Budeme mať a máme ambíciu vyhrať parlamentné voľby, aby sme mohli my rozhodnúť, aká vláda bude riadiť krajinu,“ dodal Pellegrini.

Hlas podľa jeho slov pokračuje aj v „spájaní sa s ľuďmi“. Informoval, že celospoločenskú dohodu podpísali so zástupcami slovenskej samosprávy a s predstaviteľmi seniorov. „Intenzívne rokujeme s predstaviteľmi zamestnávateľov, zamestnancov aj ďalších reprezentatívnych skupín v rámci Slovenska, ktorí by mohli a mali byť našimi prirodzenými spojencami v snahe vyviesť Slovensko z marazmu a krízy,“ uzavrel.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zostaňte v obraze. Ďalšie novinky z domova i zo sveta:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM