Webnoviny - Svet

Penta kúpila poľské mraziarne Iglokrak

WEBNOVINY.SK

Foto: iglokrak.pl BRATISLAVA 12. júla (WEBNOVINY) – Investičná skupina Penta úspešne uzatvorila akvizíciu spoločnosti Iglokrak Group. Ako informovala Penta, v spoločnosti získala stopercentný podiel. Iglokrak je lídrom v segmente výroby a distribúcie mrazených potravín a zmrzliny v južnom Poľsku. Akvizíciu už schválil protimonopolný úrad. Hodnotu transakcie Penta nezverejnila.

Cieľom Penty je podľa jej investičného riaditeľa Rafala Sosnu skonsolidovať a reštrukturalizovať trh mrazených potravín a distribúcie v rámci sektoru hotelov, reštaurácií a kaviarní v Poľsku. "Ide o veľmi perspektívny trh, keďže podiel mrazených potravín na celkových výdavkoch za potraviny v Poľsku dosahuje v súčasnosti len 2,3 %. Európsky priemer je pritom až vo výške 4,4 %. Vzhľadom na to, že Iglokrak tvorí až deväť samostatných organizačných jednotiek, vidíme tiež priestor na optimalizáciu a zjednotenie biznis procesov vo vnútri spoločnosti,” dodal Sosna.

Penta už vypracovala rozvojový plán pre všetky organizačné jednotky Iglokraku tak, aby bol čo najústretovejší voči obchodným partnerom. Podľa lokálneho partnera Penty v Poľsku Jozefa Janova ide už o ôsmu investíciu Penty v Poľsku. "Očakávame aj ďalšie akvizície,” potvrdil Janov.

Iglokrak je v Poľsku lídrom v segmente výroby a distribúcie mrazených potravín a zmrzliny, a zároveň jej najväčším distribútorom v južnom Poľsku. Svoj tovar dodáva to 14 tis. predajných miest. Spoločnosť pozostáva zo siedmich distribučných a dvoch výrobných organizačných jednotiek. V roku 2009 dosiahla tržby 330 mil. PLN.

Penta je stredoeurópska investičná skupina založená v roku 1994. Pôsobí v sektoroch private equity a v realitnom developmente. Penta investuje predovšetkým do oblasti retailu, zdravotníctva, leteckej výroby, strojárstva, energetiky, zábavného priemyslu, telekomunikácií, či privátneho bankovníctva.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM