Martin Sýkora Kultúra

Perinbaba II ožije v historických uličkách Kežmarku: Filmári sú pripravení

Pred rokom sa natáčanie druhej časti filmovej rozprávky Perinbaba odložilo pre nepriaznivé počasie. Filmári si na poriadnu zimu rok počkali.

Ilustračný obrázok k článku Perinbaba II ožije v historických uličkách Kežmarku: Filmári sú pripravení
Zdroj: YouTube.com

Prípravy sa začali približne pred dvomi týždňami. Nasledoval výber komparzistov, remeselníkov a hudobníkov, ktorí si majú v rozprávke zahrať.

„Spomedzi asi tisícky už pred rokom prihlásených komparzistov sme si vybrali približne 47 dospelých a 10 detí. V piatok ich čaká kostýmová skúška a v sobotu natáčanie,“ prezradila riaditeľka produkčnej spoločnosti Deana Jakubisková.

Kežmarok je plný filmárov a techniky

Filmári sa v Kežmarku rozložili už vo štvrtok podvečer. Ako miesto natáčania si vybrali priestor pred Bazilikou sv. Kríža, kde sa bude odohrávať scéna predvianočného trhu, ktorý je jednou z úvodných scén filmu . Na vytvorenie zimnej atmosféry použijú snežné delo. Výrobcu kapcov, pernikárku, pomocného kováča a košikára si zahrajú originálni remeselníci. V rozprávke nebudú chýbať postavy žobráka, mníšky, sudcu, drába, bohatých mešťanov, dedinčanov a ďalších. Role čertíkov, anjelikov či troch kráľov obsadia deti.

"Dej druhej časti nadväzuje na prvú Perinbabu. Rozprávka skončila „svadobným“ tancom Alžbetky a Jakubka pred starým mlynom. Dvojka sa začína v starom mlyne, kde Alžbetka dáva svojmu synovi Lukášovi na krk medailón a vypravuje ho do sveta. Pokračovanie rozprávky je o putovaní Lukáša svetom, o hľadaní šťastia a lásky,“ doplnil režisér Juraj Jakubisko.

Zdroj: TASR

Nové mená i staré tváre

„Hlavným predstaviteľom, ktorého sme hľadali skoro rok, je slovenský herec Lukáš Frlajz, ktorý stvárni syna Jakuba a Alžbetky, som úprimne rada, že Lukáš zvíťazil po ročnom náročnom hereckom konkurze, ktorý sa realizoval nielen na Slovensku, ale i v Čechách, a bude hrať Lukáša.. Dnes, sa už môžem priznať, že som mu držala celý čas palce…" zdôverila sa producentka filmu Deana Jakubisková.

O obsadenie dôverne známych postáv Zubatej a Perinbaby sa postará moderná technológia. „Hlavné ženské úlohy budú hrať pôvodné herečky. Jednu z premien Zubatej si zahrá pani Ľudmila Swanová a Perinbabou bude opäť Giulietta Masina. Využijem modernú digitálnu technológiu a spravím zázrak pre diváka, oživím postavy a ich predstaviteľky, tak ako si ich divák zamiloval v prvom príbehu. A tak sa dve nesmrteľné bytosti naozaj stanú nesmrteľnými,“ povedal režisér.

Zdroj: TASR

V sobotu ráno môžete byť filmovou hviezdou

"Máme skvelý kreatívny tím, Juraj Jakubisko sa opäť zišiel s kameramanom Jánom Ďurišom, koproducentom je TV JOJ, s ktorou je skvelá profesionálna spolupráca, máme úžasných hercov, a okolo nás sú ľudia, ktorých si vážime a ktorí nás majú radi, čo je veľké požehnanie, za ktoré ďakujem,“ s úsmevom dodala producentka Deana Jakubisková.

Prvá klapka odštartuje natáčanie Perinbaby II v Kežmarku v sobotu ráno 18. februára 2017. Juraj Jakubisko prezradil, že do podtatranského mesta a jeho okolia sa Perinbaba vráti aj v lete. Takže sa máme na čo tešiť.

Zdroj: Mesto Kežmarok

Najčítanejšie