Webnoviny - Svet

Peter Jackson začne nakrúcať adaptáciu knihy Hobit

WEBNOVINY.SK

Oscarový režisér Peter Jackson Foto: SITA/AP BRATISLAVA 16. októbra (WEBNOVINY) – Oscarový filmár Peter Jackson by mal od februára budúceho roku nakrúcať dlho očakávané filmy o hobitoch. Informovali o tom predstavitelia filmových štúdií New Line, Warner Bros. a MGM v spoločnom vyhlásení. Dve snímky budú nakrúcať pomocou digitálnych 3D kamier. V súčasnosti nie je známe, kedy tituly plánujú uviesť do kín.

Otázne je taktiež miesto nakrúcania. Medzi filmármi a hereckými asociáciami totiž vypukol spor. Predstavitelia organizácie NZ Actors Equity pre neochotu producentov rokovať s úniou v mene jej členov a členiek vyzvali na medzinárodný bojkot filmovej adaptácie knihy Hobit J.R.R. Tolkiena. Po tejto výzve sedem hereckých asociácií v USA, Austrálii, Veľkej Británii a Kanade odporučilo svojim členom a členkám nehrať v spomínaných filmoch. Jackson označil konanie a výzvu hereckej únie za zastrašovanie a vyhlásil, že príbeh o hobitoch môže nakrútiť napríklad vo východnej Európe. Krátko na to vydali hollywoodske filmové štúdiá New Line, MGM a Warner Bros. vyhlásenie, že pre film hľadajú nové lokácie. V súčasnosti je v hre päť možných miest na nakrúcanie. Filmári a herci sa nedávno stretli, no podľa zverejnených správ to neviedlo ku vyriešeniu sporu.

Filmovú adaptáciu Hobit od J.R.R. Tolkiena mal pôvodne režírovať mexický filmár Guillermo del Toro. V máji tohto roku však odstúpil pre príliš pomalé a neisté pokroky v produkcii. Réžiu podľa očakávaní prevzal Peter Jackson, ktorý režíroval tiež Tolkienovu trilógiu Pán prsteňov – Spoločenstvo Prsteňa (2001), Dve veže (2002) a Návrat kráľa (2003).

Informáciu zverejnila agentúra AP a magazín Hollywood Reporter.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM