Barbara Dallosová Správy Zo Slovenska

Píše vám Cristiano Ronaldo? Podvodníci prišli s novinkou, je poriadne pritiahnutá za vlasy

Svetoznámy futbalista sa ocitne v núdzi, tak napíše cez messenger ľubovoľnému Slovákovi. Tu už na prvý pohľad niečo nesedí.

Ilustračný obrázok k článku Píše vám Cristiano Ronaldo? Podvodníci prišli s novinkou, je poriadne pritiahnutá za vlasy
Zdroj: Policajný zbor SR , TASR/AP

Kreativita ziskuchtivých podvodníkov akoby nemala hraníc. Falošní vnuci, falošní americkí vojaci, falošné telefonáty z banky. To všetko sú už staré známe scenáre, hoci sa stále nájdu ľudia, ktorí sa presvedčivými podfukármi nechajú obalamutiť.

Polícia na stránke, kde sa venuje vyvracaniu hoaxov a odhaľovaniu podvodov, zverejnila novinku. Ľuďom prichádzajú správy od futbalovej megahviezdy Cristiana Ronalda. A ten má pre nich pripravený neuveriteľný príbeh z letiska.

Profil s fotkou futbalistu sa potenciálnym obetiam v angličtine predstaví ako slávny hráč Cristiano Ronaldo a presviedča ich, že bez ich pomoci sa nedostane na kvalifikáciu na svetový pohár.

„Uviazol som na letisku a stratil som kreditnú kartu. Potrebujem peniaze, aby som sa dostal na kvalifikáciu na svetový pohár. Mohli by ste mi poslať 100 eur?“ nalieha.

Svoju historku následne podvodník doplní o ďalšie známe meno. Napíše, že na letisku s ním zostal visieť aj ďalší portugalský futbalista Diogo Jota. Ďalšia správa už prichádza od neho: „Ahoj, tu je Diego. Pomôžete nám?“ Pochopiteľne, Cristiano Ronaldo ani Diogo Jota nepotrebujú vašich sto eur a ide o podvod ako vyšitý.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

KEĎ UŽ AJ NA RONALDA DÔJDE KRÍZA... Dávajte si pozor na podvodníkov.

Posted by Hoaxy a podvody - Polícia SR on Wednesday, August 31, 2022

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM