Zlatica Gregorová Rôzne

PLS, BTW i LOL: Otestujte sa v KVÍZE o populárnych skratkách v modernej komunikácii

Technika ide stále dopredu a už máme mobily, tablety, notebooky a kadejaké vymoženosti. Čo nemáme v hlave, to si spoľahlivo nájdeme na internete.

Ilustračný obrázok k článku PLS, BTW i LOL: Otestujte sa v KVÍZE o populárnych skratkách v modernej komunikácii
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Záplava informácií nemá konca. Zovšadiaľ na nás číhajú statusy, posty, selfíčka, zdieľania a pod. Dnešní štyridsiatnici a staršie generácie už majú občas problém pochopiť dnešnú mládež. Ich hovorená reč je obmedzená zvláštnym slovníkom a nie je ľahké im porozumieť.

Aj Ľudovít Štúr by sa čudoval, čo za pokroky sa objavujú v písomnej komunikácii, kde vládnu trendy zvláštnych skratiek. Väčšina vznikla z anglických výrazov, ale sú na svete aj slovenské originály. Viete, čo znamená, keď vám tínedžer do chatu alebo sms napíše JJ, EE alebo NZ? Vyskúšajte sa z pochopenia významu skratiek modernej doby.

Vyskúšajte si náš kvíz, ktorý môže byť zábavný i poučný. Stačí iba kliknúť SEM: IT Kviz: Poznáte skratky v modernej komunikácii?

Nahliadnite smelo do nášho kvízu a vyskúšajte, aké ľahké alebo ťažké je vyznať sa v internetových skratkách.

V kvíze sa vám postupne zobrazí desať otázok. Ku každej máte na výber z troch možností, správna je, samozrejme, vždy len jedna. Avšak pozor, na odpoveď na každú otázku máte len 15 sekúnd. Ak nestihnete odpovedať v limite, otázka bude hodnotená ako nezodpovedaná. Kvíz bude okamžite vyhodnotený a vy zistíte, na koľko otázok ste odpovedali správne.

Vylepšite skóre

Kvíz môžete kedykoľvek opakovať a vylepšovať si svoje skóre. Výsledok kvízu môžete jednoducho, jediným kliknutím, zdieľať na Facebooku a pochváliť sa ním i vaším priateľom.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM