Správy Regióny

Počasie poriadne vyčíňalo: Strhnutá strecha na kulturáku i škody v areáli amfiteátra

Silný vietor spôsobil v utorok v Medzilaborciach a v neďalekej obci Čabiny viaceré škody súvisiace s popadanými stromami a strhnutými strechami.

Ilustračný obrázok k článku Počasie poriadne vyčíňalo: Strhnutá strecha na kulturáku i škody v areáli amfiteátra
Zdroj: TASR

Ako informoval starosta Čabín Milan Moroz, v obci vyhlásili mimoriadnu situáciu.

Strhnutá strecha na kulturáku

Hasiči i dnes v uvedenej dedine odstraňovali strhnutú strechu na kultúrnom dome, aby nedošlo k zraneniam. Zatopené sú aj vnútorné priestory objektu. „V sále sa nepohybujeme, lebo je tam sadrokartón a bojíme sa, že to spadne,“ priblížil.

Strechu by chceli prikryť fóliou, aby predišli ďalším škodám. Tie budú vyčíslené pravdepodobne dnes. Vedľajšia budova obecného úradu zostala neporušená. Iné škody v obci nezaznamenali. Kultúrny dom podľa Moroza len nedávno prešiel rekonštrukciou. Okrem iného tam urobili novú fasádu, vymenili okná, prerábali sa sociálne zariadenia i kuchyňa.

Najväčšie škody v areáli amfiteátra

V Medzilaborciach spôsobil silný vietor s dažďom najväčšie škody v areáli amfiteátra. Ako uviedol Anton Sabo z referátu výstavby mesta, z jednej budovy, ktorú momentálne využívajú ako skladové priestory, strhlo strechu. „V miniskanzene spadli dva stromy, ktoré nám poškodili oplotenie,“ spomenul s tým, že popadané stromy zaevidovali na viacerých miestach v meste. Na jednom zo sídlisk boli podľa jeho ďalších slov poškodené miestne komunikácie.

Pozostatky po víchrici odstraňujú mestskí zamestnanci, samospráva plánuje už aj opravu spomínanej strechy. Škody na majetku budú podľa Saba vyčíslené dnes.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM