Webnoviny - Svet

Podnikatelia ovplyvňujú politikov, tvrdí Burdová

WEBNOVINY.SK

Podpredsedníčka NSK Ľubica Burdová (vpravo) v rozhovore s novinármi počas mimoriadneho zasadnutia zastupiteľstva Nitrianskeho samosprávneho kraja. Foto: SITA/Martin Havran NITRA 13. septembra (WEBNOVINY) – Podpredsedníčka Nitrianskeho samosprávneho kraja Ľubica Burdová (Smer-SD) dnes na zasadnutí zastupiteľstva Nitrianskeho samosprávneho kraja obhájila svoj post členky správnej rady nemocnice Levice. O jej odvolaní hlasovali krajskí poslanci na návrh jej straníckeho kolegu Zoltána Daniša. „Navrhovaná zmena zlepší vzťahy v správnej rade a celkovo sa zlepší jej práca,“ zdôvodnil svoj návrh Daniš. Burdová na to reagovala, že správna rada nie je na to, aby mala výborné vzťahy, ale výborné výsledky.

„Bola by som radšej, keby sa tu korektne hovorilo o skutočných dôvodoch môjho odvolania. Myslím si, že sa tu buduje veľmi nebezpečný fenomén, keď podnikateľské kruhy rozhodujú o odvolávaní ľudí,“ povedala Burdová na zastupiteľstve poslancom.

Ako ďalej uviedla na zastupiteľstve, telefonoval jej podnikateľ, ktorý sa predstavil ako „Jožo Horniak“ a údajne jej „medzi spŕškou vulgarizmov“ oznámil, že bude odvolaná zo všetkých postov, ktoré zastáva, pretože zakázala vstup kamiónov do nemocnice v Leviciach.

Kamióny jazdili do súkromného veľkoskladu nealkoholických nápojov, Burdová argumentovala tým, že blokujú jedinú prístupovú cestu pre sanitky. Okrem členstva v správnej rade v nemocnici má stratiť aj post podpredsedníč­ky kraja.

Burdová v poslednom období do médií otvorene hovorí o pripravovanej privatizácii levickej nemocnice, za ktorou podľa nej stojí miestny podnikateľ, ktorý má nadštandardné vzťahy s krajským šéfom Smeru-SD Tiborom Glendom. Koncom augusta správna rada levickej nemocnice odvolala riaditeľa nemocnice Gabriela Mančíka, ako jediná proti jeho odvolaniu hlasovala Burdová.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM