Webnoviny - Svet

Pojednávanie s prednostom Lunika IX odročili

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Marián Angelovič KOŠICE 21. mája (WEBNOVINY) – Okresný súd Košice II odročil na 28. júna pojednávanie s Ladislavom P. (37), prednostom miestneho úradu košickej mestskej časti Lunik IX. Na súd neprišiel obhajca obžalovaného, ktorý oznámil, že je práceneschopný. Z rovnakého dôvodu súd odročil proces aj v apríli.

Ladislav P. je obžalovaný z ublíženia na zdraví, nebezpečného vyhrážania a výtržníctva. Prokuratúra tvrdí, že v novembri 2008 vo vestibule Fakultnej nemocnice L. Pasteura fyzicky napadol Jemenčana žijúceho v Košiciach tak, že ho rukami udrel do pravej aj ľavej strany hlavy a spôsobil mu tým dvojitú perforáciu ušného bubienka s dĺžkou liečenia 30 dní. Mužovi sa pritom vraj vyhrážal zabitím.

Ladislava P., ktorý sa zaoberal prevádzkou hracích automatov, vo februári 2009 postrelili do nôh v košickej mestskej časti Šaca muži v kuklách vydávajúci sa za policajtov. V novembri 2009 sa na základe menovania starostom stal prednostom rómskeho sídliska a oznámil, že podnikanie zanechal.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM