Webnoviny - Svet

Policajti dosiahli historicky najlepšie výsledky

WEBNOVINY.SK

ODPORÚČAME:

Podľa Slotu je prezident policajného zboru hlupák od prírody

Policajtka prekopírovala tzv. mafiánske zoznamy na usb kľúč

Spišiakov test ukázal, že väčšina policajtov je neschopná BRATISLAVA 18. októbra (WEBNOVINY) – Prvé komplexné štvrťročné hodnotenie policajtov podľa nového systému prinieslo zaujímavé výsledky – dovedna až dve tretiny dosiahli viac ako uspokojivé výsledky (66 percent) a len niečo cez 20 percent policajtov bolo neuspokojivých.

„Teraz máme výsledky za trištvrte roka, ktoré sú revolučne najlepšie od vzniku Slovenska,“ vyhlásil policajný prezident Jaroslav Spišiak.

Tento výsledok platí pre obdobie od júla do konca septembra, teda za prvý štvrťrok, keď naň použili aj výpočtové systémy.

Policajný prezident Jaroslav Spišiak, ktorý je iniciátorom nového systému hodnotenia policajtov, je pripravený presadzovať jeho zavedenie podľa pôvodného plánu.

„Som presvedčený, že tento systém je tak dobrý, tak kvalitný, dokáže efektívne pozdvihnúť hlavne osobnostné profily policajtov, že jednoducho nie je možné ho zrušiť, lebo by to nebol krok späť, ale sto krokov späť,“ vyhlásil v reakcii na otázku, či by prípadne politické zmeny po predčasných voľbách nemohli znamenať aj koniec nového hodnotiaceho systému. „Neviem, kto by chcel zrušiť niečo, čo prinieslo výsledky policajnej práce, ktorá je historicky najlepšia od vzniku SR,“ dodal.

Systém podľa Spišiaka nie je nastavený tak, aby policajtov trestali a znižovali im platy. Systém zaviedli preto, aby policajtov naučili, čo sú ich priority a ako majú slúžiť občanom. „Čiže nie hneď personálne čistky, nie hneď vyhadzovanie a znižovanie platov, to je zamerané na zvyšovanie platov tým, ktorí sú najlepší a nie tým, ktorí nevedia, prečo sú vlastne policajti,“ povedal policajný prezident.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM