Krimi

Policajti nechápali: Matka nechala šoférovať BATOĽA! Videom sa pochválila na Facebooku

Matka si nebezpečný kúsok dokonca nakrúcala a pochválila sa ním na internete. Tam ho zbadali muži zákona.

Ilustračný obrázok k článku Policajti nechápali: Matka nechala šoférovať BATOĽA! Videom sa pochválila na Facebooku
Zdroj: Policajný zbor SR

Mamička z východného Slovenska nechala šoférovať svoje batoľa. Videom sa pochválila na sociálnej sieti, kde však neušlo zraku polície, ktorá sa už prípadom zaoberá.

„Vodička motorového vozidla sa nevenovala plne vedeniu vozidla, dieťa nebolo umiestnené v detskom zadržiavacom zariadení (v autosedačke). Za uvedené porušenia hrozí vodičke uloženie pokuty do 100 eur alebo v blokovom konaní do 50 eur,“ uviedol k veci riaditeľ odboru dopravnej polície Prezídia Policajného zboru plk. Tomáš Vrábel.

Jej konanie označila polícia za flagrantnú ukážku nezodpovedného správania sa, v dôsledku ktorého môže dôjsť k závažným následkom na živote a zdraví najmä dieťaťa na kolenách vodičky, ktorému pri náraze môže spôsobiť nezvratnú ujmu na zdraví.

„Apelujeme týmto na všetkých rodičov, ako aj vodičov, aby si uvedomili, ako dokáže aj nízka rýchlosť vozidla vplývať na nepripútaného človeka, v prípade nutnosti prudkého brzdenia alebo iného náhleho zastavenia vozidla a tohto či už prudko natlačiť na volant (kde sa nachádza dieťa) a pri vyšších rýchlostiach až vymrštiť z vozidla a v konečnom dôsledku až usmrtiť a to za cenu popularity na sociálnych sieťach,“ odkazuje verejnosti polícia.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: Facebook

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM