Lucia Šútorová Krimi

Polícia navrhla obžalovať Bašternáka: O práve na účinnú ľútosť rozhodne prokurátor

Vyšetrovanie kauzy Ladislava B. ukončila polícia návrhom na podanie obžaloby. Podnikateľ pred niekoľkými dňami na daňovom úrade zaplatil necelé dva milióny eur.

Ilustračný obrázok k článku Polícia navrhla obžalovať Bašternáka: O práve na účinnú ľútosť rozhodne prokurátor
Zdroj: TASR

Polícia uzavrela kauzu Ladislava B. návrhom na podanie obžaloby. Informovali o tom portály Aktuality.sk a tvnoviny.sk. Policajný prezident Tibor Gašpar už koncom minulého roka avizoval, že kauza sa skončí návrhom na podanie obžaloby.

„Vyšetrovateľ predložil dozorujúcemu prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry návrh na podanie obžaloby. Prokurátor po preskúmaní vyšetrovacieho spisu rozhodne o ďalšom zákonnom postupe,“ povedala pre tvnoviny.sk hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.

Podnikateľ, v ktorého byte v rezidencii Bonaparte býva predseda vlády Robert Fico (Smer-SD), je obvinený zo zločinu neodvedenia dane a poistného.

Pred niekoľkými dňami na daňovom úrade zaplatil necelé dva milióny eur, aby sa mohol pokúsiť uplatniť si inštitút účinnej ľútosti a zaručiť si tak beztrestnosť pre tento skutok.

Spis spolu s potvrdením z daňového úradu pôjde na stôl dozorujúceho prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry. Ten zváži, či má Ladislav B. na účinnú ľútosť právo.

Ústavný súd totiž vlani v lete rozhodol v podobnom prípade, že na nadmerné odpočty DPH, ktoré si podnikateľ od štátu vypýtal a dostal, sa účinná ľútosť nevzťahuje. Tento názor prevláda aj medzi prokurátormi.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie