Webnoviny - Svet

Polícia objasnila dve vraždy z roku 1998

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 19. augusta (WEBNOVINY) – Dve vraždy z roku 1998 objasnili v týchto dňoch príslušníci Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia policajného zboru SR. V prvom prípade ide o vraždu Ladislav C., ktorý bol od roku 1998 nezvestný. Jeho nezvestnosť nahlásila družka Eva P., ako sa neskôr ukázalo, bola aj jeho vrahyňou. „V týchto dňoch ju na základe dôkazov obvinil vyšetrovateľ z trestného činu vraždy,“ povedal dnes na tlačovej besede viceprezident Policajného zboru Ľubomír Ábel.

Eva P. svojho druha 28. júna 1998 zastrelila revolverom a následne sa tela zbavila pomocou ľudí z prostredia organizovaného zločinu. Motívom bol podľa polície majetkový prospech. Eva je stíhaná väzobne, hrozí jej trest odňatia slobody na 12 až 15 rokov, prípadne až výnimočný trest.

Polícia ďalej zistila, že Eve pomáhali zbaviť sa tela a zahladiť stopy muži obvinení v prípade ďalšej objasnenej vraždy. 15. marca 1998 bol zavraždený Milan Z., polícia obvinila Milana T. a Radovana R. Podľa polície bol Milan Z. jednou z hláv zločineckej skupiny.

Prekážal však Jozefovi K., ktorý bol vodcom konkurenčnej skupiny pôsobiacej v regióne Dubnica a Trenčín. Po tom ako Joze K. navrhol konkurencii spoluprácu a následnom odmietnutí, bol zavraždený najskôr v roku 1997 Ján V. a približne o rok zavraždili aj Milana Z. Objednávateľom bol Jozef K. Milan T. je v súčasnosti za mrežami pre inú vraždu.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM