Rôzne

Polícia RADÍ: Ako správne komunikovať s operátorom na tiesňovej linke 158?

Ako sa traduje: "Nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch." Nepríjemná situácia sa môže prihodiť komukoľvek. V tom prípade padne vhod, pokiaľ budeme vedieť základy komunikácie s operátorom na policajnej linke 158.

Zdroj: Facebook

Slovenská polícia prostredníctvom svojej stránky na sociálnej sieti Facebook zverejnila zaujímavé video. Nahliadneme v ňom do útrob operačného strediska notoricky známej linky 158.

Video je plné rád. Iba správnou a jednoduchou komunikáciou s operátorom môžete skrátiť čakanie na príchod potrebných zložiek na minimum. Ako teda s operátorom správne komunikovať?

Komunikácia na tiesňovej linke 158

V prvom rade sa musí volajúci riadne predstaviť a prezradiť svoje meno. V ďalšom kroku by malo prísť k oznámeniu miesta a opisu udalosti, pre ktorú kontaktujeme políciu na linke 158. Iba po správnom opise incidentu vie operátor vyslať potrebné zložky na miesto udalosti.

Pokiaľ nepoznáme presnú lokalitu, treba operátorovi miesto incidentu podrobne opísať. Všímajte si napríklad výrazné budovy v okolí, pomôže aj kilometrovník na diaľnici a podobne.

Viac sa dozviete v priloženom videu polície!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie