Rastislav Búgel Krimi

Polícia s novinkou: Na sociálnych sieťach bude vyvracať hoaxy a nepravdivé správy

Polícia sa chce zamerať na vyvracanie konšpirácií a nepravdivých správ na sociálnych sieťach. Vo videu na profile Policajného zboru to uviedol policajný prezident Tibor Gašpar.

Ilustračný obrázok k článku Polícia s novinkou: Na sociálnych sieťach bude vyvracať hoaxy a nepravdivé správy
Zdroj: TASR

„Internet je výborný komunikačný nástroj, ktorý využíva aj Policajný zbor. Bohužiaľ sa však nájdu osoby, ktoré cez internet šíria nepravdivé a poplašné správy,“ uviedol Gašpar. Podľa neho šírenie takýchto správ ich tvorcov niekedy pobaví tým, akou rýchlosťou sa dokážu šíriť, alebo je ich cieľom úmyselne vyvolať v spoločnosti strach, prípadne reakcie voči istým skupinám obyvateľstva. „Práve preto sme sa rozhodli reagovať na túto skutočnosť. Prvý pokus sme urobili pri vysvetľovaní nepravdivej informácie pred Vianocami, keď sme informovali o nepravdivom príbehu, ktorého podstata spočívala v hrozbe teroristického útoku na vianočných trhoch v Bratislave,“ vysvetlil Gašpar.

Takouto formou chce polícia vysvetľovať i naďalej nepravdivé či poplašné správy. Ako zdôraznil policajný prezident, vyzýva v tejto súvislosti verejnosť na spoluprácu. „Pretože ako sa hovorí, dôveruj ale preveruj,“ dodal.

V tejto súvislosti zároveň polícia zverejnila hoax, v ktorom poslanec Marián Kotleba tvrdí, že do Zvolena umiestnili migrantov z Guantánama a že celý proces bude stáť 2,2 milióna eur. „V tom čase nebol v Integračnom centre vo Zvolene žiadny migrant. Centrum je využívané minimálne. Suma 2,2 milióna eur je celoročným rozpočtom Migračného úradu Ministerstva vnútra SR. Prevádzkové náklady vo Zvolene sú 4500 eur,“ poznamenala polícia. Podľa ich slov z Guantánama boli na Slovensko v minulosti premiestnení ôsmi migranti, z ktorých tu naďalej žijú piati.

Foto: ilustračné

Zdroj: Facebook
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie