Aktualizované Správy Krimi Zo Slovenska

Havária autobusu, dvaja mŕtvi: Záchranári a policajti musia do karantény!

Dvoch mŕtvych si vyžiadala nehoda dodávky a autobusu, ktorá sa stala v noci z utorka na stredu, na ceste I/18 v Ružomberku - Černovej. Záchranné zložky sa dostali do nelichotivej situácie.

Ilustračný obrázok k článku Havária autobusu, dvaja mŕtvi: Záchranári a policajti musia do karantény!
5
Galéria

Informujú o tom žilinskí krajskí policajti na sociálnej sieti.

Muži zákona opisujú, že 26 ročný vodič (občan Ukrajiny) viedol vozidlo Mercedes-Benz Sprinter po miestnej komunikácii. „Následne vošiel s vozidlom na cestu prvej triedy v smere na Žilinu, kde došlo k zrážke s autobusom Mercedes-Benz, ktorý viedol v smere od Žiliny na Ružomberok 43 ročný vodič (taktiež občan Ukrajiny). Pri dopravnej nehode utrpeli 26 ročný vodič a jeho 23 ročná spolujazdkyňa zranenia, ktorým, žiaľ, na mieste podľahli,“ dodávajú policajti na sociálnej sieti.

Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky. Podľa hovorkyne Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (ZZS) Aleny Krčovej si nehoda okrem dvoch mŕtvych vyžiadala aj ďalšiu ťažko zranenú osobu, 14 stredne ťažko a 16 ľahko zranených ľudí. „Na pomoc sme vyslali až sedem posádok záchrannej zdravotnej služby,“ konkretizovala hovorkyňa.

Po ošetrení previezli do nemocníc v Liptovskom Mikuláši, Dolnom Kubíne, Ružomberku a v Martine celkom 25 pacientov. U šiestich pacientov prevoz do zdravotníckeho zariadenia po ošetrení potrebný nebol.

Nariadená karanténa

S prevozom ľahšie zranených do nemocníc pomáhali zasahujúcim posádkam záchranárov aj hasiči. Vzhľadom na to, že v autobuse sa nachádzali občania Ukrajiny s pozitívnou cestovateľskou anamnézou, po konzultácii s regionálnym hygienikom bola pre všetky zasahujúce posádky ZZS, hasičov aj polície odporučená karanténa, kým nebudú k dispozícii výsledky testov,“ doplnila Krčová.

Zrážka autobusu a dodávky si vyžiadala životy
5
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM