han Šport Hokej

Pomoc zo strany slovenských hokejistov a SZĽH: Pozrite sa, ako "helfnú" seniorom!

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) rozbehol ďalšiu aktivitu tým, ktorí to v týchto dňoch najviac potrebujú. Hráči pomôžu s nákupmi seniorom.

Ilustračný obrázok k článku Pomoc zo strany slovenských hokejistov a SZĽH: Pozrite sa, ako "helfnú" seniorom!
Zdroj: TASR

SZĽH túto iniciatívu rozbehol s generálnym partnerom Kaufland Slovensko, o čom informovali na svojej oficiálnej stránke www.hockeyslovakia.sk.

Pomáhajú už dlho

Na začiatku apríla dal zväz spolu so svojím generálnym partnerom namiesto dresov ušiť 6500 rúšok, aby ich venoval seniorom a pracovníkom do zariadení sociálnych služieb. Hokejová sezóna je však stále z dôvodu mimoriadnej situácie pozastavená, Kaufland sa spolu so zväzom preto rozhodli pokračovať v pomoci a prostredníctvom hráčov budú pomáhať zariadeniam sociálnych služieb. Do dobrovoľnej aktivity sa prihlásilo 50 hráčov, ktorí budú v priebehu mája dvakrát v týždni zabezpečovať nákupy pre seniorov v týchto zariadeniach podľa ich potrieb. Do kontaktu so seniormi pritom prichádzať nebudú, aby neohrozili ich zdravie.

Ujde sa aj hráčom

"Sme radi, že touto aktivitou pomôžeme tam, kde sa v týchto časoch pomoc najviac zíde. Chceme z hokeja vybudovať vzorovú komunitu, ktorá v náročných časoch vie podať pomocnú ruku, a následne v dobrých časoch prináša ľuďom radosť. Ďakujeme aj hráčom, ktorý sa do tejto aktivity zapojili. Radi by sme preto pomohli aj im,“ povedal generálny sekretár SZĽH Miroslav Valíček.

Keďže aj samotní hráči sa musia v predčasne ukončenej sezóne popasovať s finančnými ťažkosťami, bude im za ich pomoc vyplatená „symbolická“ odmena.

Pozrite sa na nástenky

V svojich predajniach sa Kaufland taktiež snaží prepájať seniorov s ľuďmi, ktorí im chcú pomôcť – či už s nákupom alebo inou formou. Preto pri vchode do každej predajne umiestnil na nástenku s ponukami „Hľadám/ponúkam“ kartičky s nápisom Susedská výpomoc. "V tomto období je veľmi dôležité si pomáhať navzájom a byť solidárni s ľuďmi, ktorí potrebujú pomôcť. Preto sme radi, že s naším dlhoročným partnerom sme spoločne našli ďalší spôsob, ako im podať pomocnú ruku,“ uviedla Lucia Langová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland.

Nebudú v tom sami

Iniciatívu SZĽH a generálneho partnera Kauflandu bude koordinovať Asociácia odborných pracovníkov sociálnych služieb (AOPSS). Do projektu sa zapojí takmer 40 zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti samosprávnych krajov, miest a obcí, ako aj neziskové organizácie a občianske združenia zo všetkých 8 krajov

"Dnes sa nám zíde každá ruka aj noha. A o to viac, keď to budú silné a mladé ruky aj nohy. Zaangažovanie mladých hokejistov do nákupov pre klientov v zariadeniach sociálnych služieb ušetrí sociálnym pracovníkom, alebo inštruktorom sociálnej rehabilitácie niekoľko desiatok hodín v mesiaci, ktoré môžu investovať do priamej práce s klientom. V mene Asociácie odborných pracovníkov sociálnych služieb sa chcem poďakovať Kauflandu aj Slovenskému zväzu ľadového hokeja,“ uviedla prezidentka Asociácie odborných pracovníkov sociálnych služieb (AOPSS) Mária Kovaľová a s úsmevom zakončila: "Predpokladám, že mladí hokejisti nosením toľkých minerálok získajú pevnejšie svalstvo, a tým sa budú pripravovať aj na športový výkon, na ktorý sa už teraz môžeme tešiť.“

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM