Zo Slovenska

Potrebujete zatepliť dom? Opäť máte možnosť získať dotácie do výšky 8 800 eur

Podmienky poskytnutia príspevku sa nemenia. Záujemcovia môžu získať príspevok na domy staršie ako desať rokov.

Ilustračný obrázok k článku Potrebujete zatepliť dom? Opäť máte možnosť získať dotácie do výšky 8 800 eur
Zdroj: TASR/AP

Občania sa môžu opäť uchádzať o dotáciu do výšky 8 800 eur na zateplenie rodinného domu.

Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR pre veľký záujem zo strany majiteľov rodinných domov v piatok (31. 7.) vyhlásilo ďalšiu, v poradí siedmu výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku na zateplenie starších rodinných domov. Informoval o tom hovorca rezortu dopravy Ivan Rudolf s tým, že žiadosti bude možné podávať elektronicky od 2. septembra. Záujemcovia tak majú mesiac času na ich prípravu.

Vysoký záujem

„Som veľmi rád, že občania majú záujem o naše dotácie, či už na zateplenie starších domov alebo na nové domy s takmer nulovou potrebou energie. Naším cieľom je pomôcť a motivovať občanov, aby takto zvyšovali kvalitu svojho bývania, šetrili náklady na energie a v konečnom dôsledku tak chránili životné prostredie,“ skonštatoval minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina).

Žiadosti o príspevok bude možné elektronicky podávať v termíne od 2. septembra o 8:00 hod. do 30. októbra alebo do naplnenia počtu 150 elektronicky zaevidovaných žiadostí o príspevok.

Podmienky poskytnutia príspevku sa nemenia. Záujemcovia môžu získať príspevok do výšky 8 800 eur na domy staršie ako desať rokov. Všetky informácie a podmienky poskytnutia príspevku na zateplenie rodinného domu sú dostupné na novom webovom portáli.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie