Krimi

Požiar v Bratislave je pod kontrolou. Budovu zrejme budú musieť zbúrať, FOTO

Hasiči už viac ako 12 hodín zasahujú pri požiari parkovacieho domu na Drieňovej ulici v Bratislave, ktorý vypukol v sobotu (5. 3.) vo večerných hodinách.

Zdroj: TASR/Jakub Kotian
Následky požiaru parkovacieho domu v Bratislave
4
Galéria

Požiar je aktuálne pod kontrolou, lokalizovať sa ho podarilo v nedeľu, krátko po 5.30 hod. Informovala o tom Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

„Zasahujúci hasiči momentálne pokračujú v likvidačných prácach,“ doplnila Križanová. Na mieste udalosti zasahovalo celkom 113 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 39 kusmi hasičskej techniky z Bratislavského a Trnavského kraja. Na bezpečnosť dohliadalo viac ako 30 bratislavských policajtov.

Príčiny vyšetrujú

Okolnosti a príčiny vzniku požiaru vyšetruje polícia, ktorá naďalej zabezpečuje miesto udalosti. „Podľa doterajších informácií k požiaru malo dôjsť z doposiaľ presne nezistených príčin v čase krátko pred 19.30 hod. na treťom poschodí šesťposchodového parkovacieho domu na Drieňovej ulici. Požiar sa následne rozšíril aj na ďalšie poschodia, pričom v jeho dôsledku došlo k silnému zadymeniu okolia miesta požiaru,“ spresnil bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Z bezpečnostných dôvodov policajti v čase po 23.00 hod. uzatvorili aj okolité ulice a okolie miesta požiaru ohradili. Krátko pred 23.30 h došlo k zrúteniu časti budovy zo strany Tomášikovej ulice. „V dôsledku požiaru došlo aj k poškodeniu skladových priestorov a obchodných priestorov. Výška spôsobenej škody je v súčasnosti predmetom prebiehajúceho vyšetrovania a dokazovania,“ doplnil Szeiff. Hasenie požiaru prebiehalo iba zvonku, pričom podľa hasičov nedošlo v tejto súvislosti k žiadnym zraneniam.

Starosta ďakuje hasičom

Starosta Ružinova Martin Chren sa na sociálnej sieti poďakoval hasičom. „Niekoľko zasahujúcich, vrátane príslušníkov Mestská polícia Bratislava, muselo byť ošetrených, hlavne kvôli nadýchaniu sa splodinami. Všetci sú ale v poriadku a aktuálne už žiadne riziko nehrozí,“ uviedol Chren.

Pýtať sa na príčiny požiaru je podľa neho zatiaľ predčasné a na miesto musia prísť vyšetrovatelia. Osud budovy je ale pravdepodobne spečatený. „Podľa odhadu odborníkov, s ktorými som hovoril, však nikto nepredpokladá, že by sa budova dala opraviť, a zrejme bude musieť ísť celá preč,“ dodal s tým, že zachytil aj špekulácie, či pri požiari nešlo o úmysel.

„Vylúčiť sa to nedá, ale dnes ide zatiaľ o čistú špekuláciu. O žiadnej plánovanej výstavbe v tejto lokalite nemáme informácie,“ uzavrel ružinovský starosta.

Nočný požiar parkovacieho domu v Bratislave
15
Galéria

Hasiči pri požiari garážového domu na Drieňovej zasahovali až do skorého rána. Chlapom v prvej línii z celého kraja...

Posted by Martin Chren - starosta Ružinova on Sunday, March 6, 2022
Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM