Rôzne

"Práca", do ktorej sa budete tešiť každý deň! Staňte sa vychovávateľom šteniatok

Vychovávateľom šteniatka sa môže stať každý, kto je ochotný venovať mu svoj čas, lásku a prácu.

Ilustračný obrázok k článku "Práca", do ktorej sa budete tešiť každý deň! Staňte sa vychovávateľom šteniatok
2
Galéria
Zdroj: Výcviková škola pre vodiace ps

Adventný čas priniesol Výcvikovej škole pre vodiace a asistenčné psy veľa radosti. Chovné sučky Morin, Tara a Rita sa stali maminami. V škole tak pribudlo dvadsaťtri malých šteniatok, pre ktoré hľadá škola dobrovoľníkov – vychovávateľov.

Výchova šteniatka

„Naša výcviková škola používa takzvaný rodinný model. Znamená to, že všetky naše psy, od chovných sučiek, cez šteniatka vo výchove až po psov vo výcviku, sú umiestnené v domácnostiach našich dobrovoľníkov alebo tréneriek,“ vysvetľuje koordinátorka výchovy šteniat Katka Kubišová.

„Šteniatka žijú v rodinách vychovávateľov – dobrovoľníkov. Tí učia zverených psíkov spoznávať svet, či spolupracovať s človekom. Sú to práve naši dobrovoľníci, ktorí sú základným kameňom našej školy, práve oni umožnia prežiť psíkovi šťastné detstvo a formujú jeho osobnosť,“ dodala Kubišová.

Vychovávateľom na rok

Hoci to znie zložito, vychovávateľom šteniatka sa môže stať každý, kto je ochotný venovať mu svoj čas, lásku a prácu. Hlavnou úlohou dobrovoľníkov je socializácia šteniatka – jeho postupné privykanie na rôzne prostredia a situácie, s ktorými sa bude neskôr ako psí pomocník stretávať.

Nemenej dôležitou úlohou dobrovoľníka je aj naučiť šteniatko základy slušného správania. Vďaka systematickému vedeniu koordinátoriek výchovy z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy to zvládnu aj ľudia bez predchádzajúcej kynologickej skúsenosti. Všetky výdavky spojené s výchovou šteniatka hradí výcviková škola.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Najčítanejšie