Webnoviny - Svet

Pre výstavbu Auparku zmenia v Košiciach dopravu

WEBNOVINY.SK

Aupark KošiceFoto: SITA/Marián Angelovič

KOŠICE 18. januára (WEBNOVINY) – V súvislosti so začiatkom výstavby polyfunkčného komplexu Aupark a verejných komunikácií na Námestí osloboditeľov dôjde od utorka rána k viacerým dočasným zmenám v doprave. Ako agentúru SITA informoval vedúci komunikačného odboru košického magistrátu Jaroslav Vrábeľ, mesto ako cestný správny orgán povolilo pre spoločnosť Aupark dočasnú uzávierku komunikácií. Uzávierky a obchádzky budú vyznačené dočasným dopravným značením odsúhlaseným dopravnou políciou.

Uzatvorená bude cesta v smere z Palackého na Námestie osloboditeľov (smer východ – západ) v úseku od križovatky Palackého – Jantárová – Protifašistických bojovníkov po križovatku Námestie osloboditeľov – Bottova. Opačný smer Štúrova – Námestie osloboditeľov – Palackého (smer západ – východ) ostáva prejazdný, okrem ľavého odbočenia na Námestí osloboditeľov na Bottovu (tzv. esíčko). Pôvodná trasa MHD v smere z Palackého na Námestie osloboditeľov (východ – západ) bude na križovatke Palackého – Jantárová – Protifašistických bojovníkov odklonená vpravo na obchádzkovú trasu Palackého – Protifašistických bojovníkov – Rooseweltova – Puškinova – Senný trh – Nám. osloboditeľov.

Individuálna automobilová doprava v smere z Palackého na Námestie osloboditeľov sa na križovatke Palackého – Jantárová – Protifašistických bojovníkov odkloní vpravo na smer Palackého – Protifašistických bojovníkov (odtiaľ nebude možné odbočiť vľavo na Rooseweltovu, s výnimkou MHD) – Štefánikova. Po Štefánikovej bude potom možné buď pokračovať priamo ďalej na Hviezdoslavovu, Moyzesovu a Štúrovu, alebo na Štefánikovej pod elektrárňami (Východoslovenská energetika) bude možné odbočiť vľavo späť na Protifašistických bojovníkov. Tam v smere od Štefánikovej dôjde k zúženiu dvoch jazdných pruhov do jedného, čím vznikne samostatný pruh pre vozidlá pripájajúce sa spod elektrární – dôjde k fyzickému oddeleniu dvoch jazdných pruhov na Štefánikovej, čím sa umožní bezkolízny prejazd vozidiel v smere zo Štefánikovej na Protifašistických bojovníkov.

Od utorka dôjde aj k úpravám v mestskej hromadnej doprave. Výstupná konečná zastávka linky 11 Námestie osloboditeľov sa premiestni zo Štúrovej na Fejovu ulicu. Nástupná zastávka Námestie osloboditeľov sa nemení. Linky, ktoré premávajú smerom z Palackého, resp. Jantárovej ulice na Námestie osloboditeľov, budú jazdiť po obchádzkovej trase cez ulicu Protifašistických bojovníkov, Rooseweltovu a Puškinovu ulicu.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM