Kultúra

Prehľad noviniek na plátnach kín: Užite si jesenný víkend v spoločnosti dobrého filmu

Začiatok októbra priniesol do slovenských kín trojicu filmových noviniek. V ponuke je romantická komédia, snímka o zrode obávaného komiksového zloducha a na svoje si prídu aj fanúšikovia rodinných animákov.

Ilustračný obrázok k článku Prehľad noviniek na plátnach kín: Užite si jesenný víkend v spoločnosti dobrého filmu
Zdroj: pixabay

Vieš udržať tajomstvo? (r. Elise Duran) je romantická komédia, ktorá vznikla podľa rovnomenného knižného bestselleru spisovateľky Sophie Kinsellovej. Ten bol preložený do 40 jazykov vrátane slovenčiny a po celom svete sa z neho predalo viac ako 40 miliónov kusov. Hlavná hrdinka Emma v návale paniky z turbulencií a pod vplyvom alkoholu vyklopí všetky svoje tajnosti a intímne pocity neznámemu mužovi na vedľajšom sedadle v lietadle. Keby sa už nikdy nestretli, nič by sa nestalo.

Z cudzinca sa však vykľuje očakávaný Jack Harper, nový najvyšší šéf v práci. Máločo môže byť strašnejšie než ich druhé stretnutie… a než pobyt v jednej kancelárii a v jednom meste. Prečo mu len hovorila o svojom bode G a že by chcela skúsiť, aké je to mať penis? A že káva v práci je úplne príšerná?! Na pomoc musí prísť najlepšia kamarátka a šialená spolubývajúca. Všetky spolu potom spadnú do víru trapasov, náhod a komických situácií, z ktorých však môže vzísť prekvapivé pozvanie na rande a láska. Láska, do ktorej zasiahnu ďalšie tajomstvá.

Náš prehľad pokračuje pod videom!

Zdroj: YouTube.com

Od 3. októbra je v kinách aj Joker (r. Todd Phillips), krimidráma o zrode obávaného komiksového zloducha v hlavnej úlohe s Joaquinom Phoenixom. Skrachovaný komediant Arthur Fleck sa dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. V jeden deň sa potuluje vo svojom obleku klauna po uliciach Gotham City a dostáva sa do konfliktu s brutálnymi zlodejmi. Pomaly sa roztáča špirála udalostí, ktorá vyústi do hrozivých rozmerov. Opustený Fleck začne čoraz viac prepadať do hlbín šialenstva a postupne sa mení v ikonického zločinca, ktorého už čoskoro bude svet poznať pod menom Joker. Ďalej hrajú Zazie Beetz, Robert De Niro, Marc Maron, Brett Cullen, Frances Conroy, Shea Whigham, Glenn Fleshler, Bill Camp, Douglas Hodge, Dante Pereira-Olson a iní.

Náš prehľad pokračuje pod videom!

Zdroj: YouTube.com

Pod názvom Pán Maznáčik je v kinách kanadská animovaná rodinná komédia Trouble (r. Kevin Johnson) so slovenským dabingom. Pán Maznáčik je tak trochu rozmaznaný, ale veselý pes, ktorý nič netuší o skutočnom živote za plotom obrovského sídla jeho bohatej paničky. Každý deň si užíva najlepšie psie pochúťky a škrabkanie – až kým nezostane sám a bez domova. Zrazu sa ocitne na ulici, ktorá ukrýva množstvo nástrah, ale i dobrodružstiev, ktoré si ani vo sne nedokázal predstaviť.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie