Správy Politika

Premiér: Ak to bude potrebné, Slovensko posilní kapacity NATO na východnej hranici

Podľa premiéra Eduarda Hegera v NATO platí: jeden za všetkých, všetci za jedného. V prípade potreby, Slovensko posilní vojenské kapacity aj na našej východnej hranici.

Ilustračný obrázok k článku Premiér: Ak to bude potrebné, Slovensko posilní kapacity NATO na východnej hranici
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Ak bude v záujme bezpečnosti Slovenska a Európy potrebné posilniť vojenské kapacity NATO na našej východnej hranici, SR tak urobí. Uviedol to premiér Eduard Heger (OĽANO) na sociálnej sieti.

„V NATO platí: jeden za všetkých, všetci za jedného. To je záruka mieru v Európe,“ skonštatoval Heger s tým, že vojaci NATO na východnej hranici budú v súlade s bezpečnostnou a obrannou stratégiou.

„Veď na to tie dokumenty máme, aby sme sa vedeli v medzinárodných hrozbách správne orientovať a adekvátne na ne reagovať,“ poznamenal.

Situácia na Ukrajine je už niekoľko týždňov krajne napätá, čo súvisí s presunmi ruských jednotiek k hraniciam s Ukrajinou i s početnými vojenskými cvičeniami ruskej armády. Vláda v Kyjeve i Západ sa obávajú, že táto eskalácia by mohla vyústiť do vpádu ruských jednotiek na ukrajinské územie. Moskva takýto úmysel popiera.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM