Politika

Premiér: Sankcie voči Rusku spôsobili dôležitý domino efekt, ktorý sme chceli vyvolať

Sankcie voči Rusku začínajú mať zmysel, tvrdí slovenský premiér Eduard Heger.

Ilustračný obrázok k článku Premiér: Sankcie voči Rusku spôsobili dôležitý domino efekt, ktorý sme chceli vyvolať
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Eduard Heger (OĽANO) pred rokovaním vlády poznamenal, že cieľom Slovenska je zvládnuť nápor utečencov z Ukrajiny. Počty utečencov prichádzajúcich na Slovensko každým dňom stúpajú a Heger očakáva, že budú narastať ešte viac.

Domino efekt

„Sankcie spôsobili dôležitý domino efekt, ktorý sme chceli vyvolať, aby sme ekonomicky odizolovali Vladimira Putina a zároveň vyslali jasný signál pre kohokoľvek, koho by v 21. storočí napadlo rozpútať vojnu na cudzom území, že bude automaticky ekonomicky odizolovaný,“ skonštatoval predseda vlády.

Prichádza podľa neho čas, keď si Rusi budú musieť klásť otázku, kto nahradí ich terajšieho prezidenta Putina.

V rámci humanitárnej pomoci na východných hraniciach dochádza ku koordinácii a navyšovaniu kapacít. „Je to bezprecedentná situácia a neustále prebiehajú rokovania aj s dobrovoľníkmi na mieste. Treba si uvedomiť, že všetko, čo sa deje, koordinuje štát, to sa nedeje samo,“ poznamenal premiér.

Nápor utečencov

Dodal, že cieľom je dosiahnuť, aby Slovensko zvládlo akýkoľvek nápor utečencov a zároveň to bolo pre nich čo najkomfortnejšie. „Keď každý podá ruku k dielu, tak všetko bude fungovať lepšie. Ak začneme frflať, tak sa to bude spomaľovať,“ povedal Heger s tým, že štát nepotrebuje ľudí, ktorí chcú „hádzať polená pod nohy“.

Prečítajte si aj:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM