Webnoviny - Svet

Premiérka Radičová popriala Ficovej vláde úspech

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 21. marca (WEBNOVIVY) – Končiaca premiérka Iveta Radičová tvrdí, že keby jej kabinet pokračoval vo vládnutí, tak by robil rovnako otvorene a transparentne ako doteraz.

„Nemáme čo skrývať, ani zakrývať,“ vyhlásila Radičová po poslednej riadnej schôdzi jej vládnej zostavy. Pripustila, že niekedy otvorenosť vláde spôsobovala aj problémy. „Pretože skôr, ako my sme dospeli k záverom, bola už diskusia verejná a niekedy nám to sťažovalo konštruktívne a rýchle prijímanie rozhodnutí,“ vysvetlila premiérka.

Novej nastupujúcej vláde Radičová želá úspech – úspech pre nás všetkých. „Aby tých ťažkých rozhodnutí bolo čo najmenej, pretože si to všetci zaslúžime,“ dodala. Slovo reforma sa podľa nej stalo doslova už strašiakom, teda obavou, že „znova, opäť dokedy?“

Premiérka varuje: Treba zmeny

Viaceré systémy, ako zdravotníctvo, školstvo však budú podľa Radičovej potrebovať vnútorné zmeny. „Pokojnejšie vládnutie želám nastupujúcej vláde SR,“ dodala.

Posledné 89. pracovné rokovanie končiaceho kabinetu prvej a doteraz jedinej premiérky Slovenska Ivety Radičovej ukončila štátna hymna. „Neznamená to, že sa ešte nestretneme,“ upozornila Radičová. Na budúcu stredu budú mať posledný spoločný slávnostný obed, na ktorý ministrov pozvala.

Štátni tajomníci skončili

Končiaci kabinet Ivety Radičovej už rozhodol o odvolaní štátnych tajomníkov jednotlivých rezortov. Dvojky na ministerstvách stiahla vláda na svojej zrejme poslednej 89. schôdzi, pričom vo väčšine schválených návrhov na odvolanie nie je uvedený dátum, ku ktorému tajomníci končia.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM