Regióny

Prešovský a Pardubický kraj ako partneri: Podpísali plán vzájomných aktivít na budúci rok

Predseda PSK Milan Majerský slávnostne podpísal Protokol o spolupráci na obdobie 2018-2019 s hajtmanom Pardubického kraja Martinom Netolickým.

Ilustračný obrázok k článku Prešovský a Pardubický kraj ako partneri: Podpísali plán vzájomných aktivít na budúci rok
3
Galéria

Prešovský samosprávny kraj (PSK) pokračuje v spolupráci a budovaní dobrých vzťahov s Pardubickým krajom (PK). Potvrdzuje to Protokol o spolupráci na obdobie 2018–2019, ktorý v utorok 27.11. podpísal predseda PSK Milan Majerský a hajtman Pardubického kraja Martin Netolický.

Protokol o spolupráci, ktorý bol hlavným dôvodom stretnutia oboch krajov, určuje plán ich vzájomných činností na budúci rok. Ide o tzv. plán aktivít Koordinačnej rady pre spoluprácu PSK a PK.

Kraje sa dohodli na spolupráci na úrovni samosprávy, t. j. pracovné stretnutia, semináre a workshopy zamerané na výmenu skúseností a informácií, v oblasti kultúry (spolupráca organizácií, výmena informácií o koncepčných materiáloch, dotačných programoch), sociálnych vecí, školstva, regionálneho rozvoja (problematika finančných nástrojov v kompetencii krajov, fondov EÚ a národných programov, cezhraničná spolupráca).

„Boli zadefinované oblasti účinnej pomoci, jednému, aj druhému kraju. Som vďačný, že sme mohli podpísať tento protokol, ktorého dôležitou súčasťou sú aj konkrétne oblasti, ktorým sa chceme venovať, či už je to školstvo, sociálne veci, majetok, cestná infraštruktúra alebo výmenné kultúrne podujatia. Oba kraje sa vyznačujú kultúrnym bohatstvom a preto je dobré, že si vieme navzájom pomôcť,“ zhodnotil predseda PSK Milan Majerský.

„Pre nás je tento rok mimoriadne symbolický, pretože si pripomíname sté výročie založenia Československa. A práve v tomto roku je dobré si pripomenúť aj výročie našej spolupráce, pretože s Prešovským samosprávnym krajom spolupracujeme už od roku 2004. Osobne vnímam túto spoluprácu veľmi intenzívne, či už v oblasti dopravy, hospodárstva, sociálnych záležitostí, a v súčasnej dobe aj regionálneho rozvoja, pretože obe krajiny chystáme čerpanie európskych peňazí po roku 2020 a v tomto smere je výmena skúseností mimoriadne dôležitá,“ priblížil hajtman Pardubického kraja Martin Netolický.

Obaja šéfovia krajov hovorili najmä o doterajšej, veľmi intenzívnej spolupráci založenej najmä na dôvere a porozumení. Ako zhodne uviedli, partnerské kontakty Prešovského a Pardubického kraja majú neformálnu a veľmi konkrétnu podobu.

Prešovský a Pardubický kraj pokračujú v úspešnej spolupráci
3
Galéria
Zdroj: Prešovský samosprávny kraj
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM