Správy Zo Slovenska

Prezidentka Čaputová ďakuje: Spomalili sme šírenie koronavírusu, FOTO

Slovensku sa podarilo spomaliť šírenie koronavírusu, tvrdí to prezidentka SR Zuzana Čaputová. Čo ešte po stretnutí s odborníkmi zaznelo?

Ilustračný obrázok k článku Prezidentka Čaputová ďakuje: Spomalili sme šírenie koronavírusu, FOTO
10
Galéria
Zdroj: TASR

Slovensku sa podarilo spomaliť šírenie nového koronavírusu. Po stretnutí s epidemiológmi a ekonómami v Prezidentskom paláci to v utorok uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová. Ľuďom poďakovala za zodpovedný prístup.

Hlavné podmienky

Odborníci podľa prezidentky označili za hlavné podmienky toho, aby sa život mohol začať vracať do normálu, pripravenosť zdravotníckeho systému. „To znamená, aby naše nemocnice a lekári prvého kontaktu boli pripravení z hľadiska počtu aj odbornosti na situáciu, ktorú epidemiológovia predpokladajú,“ komentovala hlava štátu.

Ďalšími oblasťami sú napríklad cielené testovanie ľudí, ktorí by mohli byť nositeľmi ochorenia COVID-19. Dôležité je podľa odborníkov tiež sledovať situáciu v rómskych osadách, zariadeniach pre seniorov a karanténnych zariadeniach.

Slová hygienika

Priaznivý vývoj potvrdil i hlavný hygienik Ján Mikas. Zároveň však dodal, že „stále sme ešte nevyhrali“. Skutočný stav sa ukáže podľa neho po dvoch týždňoch, keď budú známe výsledky testovania z rómskych osád i karanténnych centier. Lepšie sa tak bude dať predpovedať, aký bude vývoj šírenia vírusu. Zmierňovanie opatrení záleží aj na situácii v okolitých európskych krajinách. Dodal, že si uvedomuje aj ekonomickú stránku veci.

Prezidentka po stretnutí ocenila, že pohľady epidemiológov a ekonómov nestoja pri situácii s novým koronavírusom proti sebe. Možno v nich nájsť podľa nej množstvo prienikov.

Pozrite si aj foto zo stretnutia.

FOTO zo stretnutia prezidentky Zuzany Čaputovej s odborníkmi
10
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM