Webnoviny - Svet

Prezidentská kancelária sa chystá nakúpiť autá za tisíce eur

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 16. novembra (WEBNOVINY) – Prezidentská kancelária chce do konca roka nakúpiť tri nové limuzíny Škoda Superb. Na obnovu vozového parku chce použiť 83 380 eur.

Jedna Škoda Superb by mala byť náhradou za Mercedes z roku 2002, u ktorého náklady na opravy každoročne dosahujú podľa informácie Kancelárie prezidenta SR okolo 9 500 eur.

Ďalšie dva vozy budú určené pre regionálne pracoviská v Banskej Bystrici a Košiciach. Použiť chce na to časť z nevyčerpaných prostriedkov z roku 2009.

Obnova vozového parku je súčasťou úsporných opatrení, tvrdí prezidentská kancelária, pretože „cieľom obmeny vozového parku je znížiť náklady na prevádzku vozidiel“. Podľa prepočtov kancelárie by mali klesnúť výdavky na pohonné hmoty o približne 16 percent, zároveň sa znížia výdavky na opravy na minimum.

Taktiež niektoré práce a opravy väčšieho rozsahu, ktoré je potrebné vykonať na Prezidentskom paláci, nespĺňajú kritériá technického zhodnotenia a teda financovania z kapitálových výdavkov. Ide o výmenu 11 kusov okien a jedných balkónových dverí v sume 19 000 eur, opravu plota z bezpečnostného skla oddeľujúceho záhradu od Prezidentského paláca v sume 22 000 eur, opravu rozvodnej skrine a exteriérového osvetlenia v sume 12 000 eur.

Kancelária preto žiada zmenu kapitálových výdavkov na bežné výdavky v sume 53-tisíc eur. Ide o druhú časť z nevyčerpaných prostriedkov z roku 2009 v celkovej sume 136 380 eur. Vláda dnes Návrh na zmenu účelu použitia nevyčerpaných kapitálových výdavkov, ktoré možno použiť v nasledujúcich rozpočtových rokoch, schválila.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM