Webnoviny - Svet

Primátorské kreslo v Prešove chce 5 mužov a žena

WEBNOVINY.SK

Prešov Foto: SITA/Kvetoslava MudríkováPREŠOV 4. októbra (WEBNOVINY) – V Prešove odovzdalo do nedele do polnoci svoje kandidačné listiny pre jesenné komunálne voľby na post primátora mesta šesť kandidátov. Medzi nimi je jedna žena. Svojich nominantov postavili dve veľké koalície, ako nezávislí idú do súťaže štyria kandidáti.

Pravicová štvorkoalícia SDKÚ-DS, KDH, SaS a Most – Híd nominovala za spoločného kandidáta Ondreja Mateja (41) z SDKÚ-DS, súčasného poslanca NR SR. Tieto štyri strany idú spoločne na jednej kandidátke aj do volebného súboja na poslanecké miesta, ktorých je v prešovskom mestskom zastupiteľstve 31.

Silnú štvorkoalíciu vytvorili aj ľavicové strany SMER-SD, SNS, HZD, ĽS-HZDS so spoločným kandidátom Milanom Lacom (56) zo SMER-ru, ktorý je stredoškolským pedagógom a pôsobí aj ako mestský poslanec. V minulom volebnom období bol viceprimátorom mesta. Tieto strany však nejdú spoločne na jednej kandidátke na poslancov.

Súčasný primátor Pavel Hagyari (53) sa zaregistroval, podobne ako pred štyrmi rokmi, ako nezávislý kandidát. O post primátorky sa uchádza ako jediná žena nezávislá kandidátka Marta Kollárová (47), vysokoškolská pedagogička a mestská poslankyňa. Nezávislým kandidátom je aj právnik a mestský poslanec Anton Bidovský (50). Bez straníckej podpory sa rozhodol kandidovať tiež manažér Patrik Tomič (42).

Pred štyrmi rokmi bolo na funkciu prešovského primátora desať kandidátov. Z nich opätovne kandiduje iba Pavel Hagyari.

Tlačovú agentúru SITA informovala zapisovateľka mestskej volebnej komisie Beáta Findišová.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM