Krimi Zo Slovenska

Prípad, ktorý na Slovensku nemá obdobu: Colníci zaistili 1,5 tony drog z Mexika!

Nitrianski colníci odhalili zásielku drog, aká sa ešte na Slovensku neobjavila. V kovovom kontajneri sa ukrývalo obrovské množstvo pervitínu.

Ilustračný obrázok k článku Prípad, ktorý na Slovensku nemá obdobu: Colníci zaistili 1,5 tony drog z Mexika!
7
Galéria
Zdroj: Finančná správa SR

Ani počas koronakrízy sa finančná správa nezastavila. Na svojom konte má úlovok, ktorý na Slovensku nemá obdobu.

“Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Nitra zabránili, aby sa na čierny trh dostalo 1,5 tony drog. Skrýšu drog dovážaných z Mexika objavili príslušníci finančnej správy aj za pomoci služobného psa finančnej správy vycvičeného na vyhľadávanie drog. Prípad z hľadiska vecnej príslušnosti postúpila finančná správa polícii,“ informuje Ivana Skokanová, hovorkyňa finančnej správy.

Prípad sa stal koncom mája. “Ozbrojení príslušníci finančnej správy z Colného úradu Nitra kontrolovali dve kovové nádrže na kvapaliny, ktorých prepravu identifikovali ako rizikovú colnú operáciu. Zásielka totiž prišla po známej drogovej trase z Mexika. Tovar bol prepravovaný v režime tranzit z Mexika cez chorvátsky prístav s cieľom precliť ho na Slovensku, odkiaľ by sa mohol už pohybovať voľne v celej EÚ. Príslušníci finančnej správy preto vykonali všetky procesné úkony, vrátane dôkladnej colnej kontroly tovaru,“ dodáva Skokanová.

Do akcie sa dostalo mobilné skenovacie zariadenia a žeriav na manipuláciu s nadrozmerným nákladom. Ako povedala hovorkyňa finančnej správy: “Pomohol aj služobný pes finančnej správy Hutch so svojim psovodom. Vďaka nemu identifikovali podozrenie, že v nádrži sa nachádza nelegálne prepravovaný tovar. Čo sa aj kontrolou potvrdilo.“

Do spodnej časti nádrže preto vyvŕtali diery. Pomocou nich objavili 1,5 tony metamfetamínu (pervitín).

“Hodnota látky dosahuje 300 mil. eur, resp. v prípade jednorazových užívateľských dávok až hodnotu 2 mld. eur (odhadom),“ informovala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová.

Za účasti polície hasiči kovové nádrže rozpílili. Nájdený obsah prevzal vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry na ďalšie konanie.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Colníci zaistili 1,5 tony drog z Mexika
7
Galéria
Zdroj: Finančná správa SR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM