Zo Slovenska

RADA odborníka Slovákom: Prišli vám EXTRÉMNE vysoké zálohy za teplo? Vydržte a NEPLAŤTE!

Ak aj vás prekvapili obrovské zálohy za teplo, s ich platením by ste sa ponáhľať nemali.

Ilustračný obrázok k článku RADA odborníka Slovákom: Prišli vám EXTRÉMNE vysoké zálohy za teplo? Vydržte a NEPLAŤTE!
Zdroj: Dnes24.sk

Obyvatelia by nemali platiť neúmerne vysoké zálohy za energie, ktoré im predpísali dodávatelia, ale mali by počkať na korekciu týchto záloh.

Po stredajšom rokovaní vlády to povedal štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Peter Švec.

Radšej počkajte

„V tomto prípade určite neplatiť a čakať na korektúru faktúry,“ odporučil Švec. Dodal, že rezort hospodárstva zverejnil začiatkom týždňa výzvu na dotácie cien tepla pre dodávateľov v centrálnom zásobovaní a vyzval výrobcov, aby dali do súladu zálohové faktúry s nariadením vlády.

Prečítajte si tiež

Musia konať čo najskôr

Nárast by tak oproti minulému roku nemal byť vyšší ako 20 eur za megawatthodinu (MWh) a cena za MWh nemá prekročiť 199 eur.

Rezort hospodárstva podľa Šveca aktívne komunikuje so Slovenským zväzom výrobcov tepla a na samotnú výzvu má pozitívne ohlasy.

„Je teraz aj na nich, aby konali čo najskôr, aby ľudia nemuseli platiť tie nezmyselne vysoké faktúry,“ dodal štátny tajomník.

V utorok (10. januára) sa k téme vyjadril aj Eduard Heger: „Každý občan bude platiť za teplo také ceny, aké vláda schválila ešte minulý rok. Inicioval som stretnutie s Ministerstvo hospodárstva, aby vyzvalo výrobcov tepla na zmenu týchto faktúr. Preto vy, ktorým prišli vyššie zálohové faktúry za teplo, by ste v najbližších dňoch mali dostať nižšie opravné faktúry. Zároveň, chcem ubezpečiť všetky firmy, že pomoc, ktorú sme poskytli minulý rok a bola vo výške 117 miliónov eur, bude pokračovať aj v tomto roku.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM