Milan Hanzel Šport Ostatné športy

Prvý športovec zo Slovenska má koronavírus: Nakazený je mladý boxer!

Mladý slovenský boxer Andrej Csemez sa po návrate z olympijskej kvalifikácie v Anglicku podrobil testovaniu na koronavírus. Výsledok bol pozitívny.

Ilustračný obrázok k článku Prvý športovec zo Slovenska má koronavírus: Nakazený je mladý boxer!
Zdroj: TASR

Spomínaná kvalifikácia sa konala od 11. do 25. marca v Londýne, no po rozšírení pandémie COVID-19, ju predčasne ukončili.

Čelia kritike

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) sa stal terčom útokov za to, že akciu neprerušil už skôr. Aj vďaka tomu sa včera objavila správa, že už šiesti účastníci kvalifikácie majú koronavírus. Išlo o troch členov tureckej výpravy a rovnako troch zástupcov Chorvátska.

Iba jeho test bol pozitívny

Slovenská výprava mala v Londýne viac členov, no len test Andreja Csemeza sa ukázal ako pozitívny. Jeho kolega Vilam Tankó a šéf boxerskej federácie Tomi Kid Kovács si mohli vydýchnuť. Ich testy boli negatívne. Správu o tom, že prvým nakazeným športovcov spod Tatier je práve 21-ročný mladík, priniesol portál www.cas.sk.

Skončili v karanténe

Síce dvojica Kovács – Tankó vírus nemá, no ich karanténa sa aj tak predĺži o ďalších štrnásť dní. „Zajtra sme mali ísť všetci domov, preto som vybavil, aby nás testovali. Všetci traja sme boli v mojej akadémii v Matúškove. Žiaľ, u Andreja bol výsledok pozitívny,“ priznal Tomi Kid Kovács pre www.cas.sk.

Aké má príznaky? Mladík sa aj naprik nákaze, necíti zle. „Počas letu z Anglicka som mal menšiu teplotu, ale keď sme išli domov cez hranice som bol v poriadku. Momentálne nepociťujem žiadne príznaky, cítim aj chuť i vônu,“ povedal Andrej Csemez.

Prvý slovenský športovec s koronavírusom
8
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM