Dnes24.sk Zo Slovenska

Sulík vracia úder Matovičovi: Prvých 2,6 milióna antigénových testov je už na Slovensku!

Prvá časť zásielky antigénových testov na ochorenie COVID-19 obstaraných Ministerstvom hospodárstva (MH) SR je už na Slovensku. Ozval sa aj minister hospodárstva Richard Sulík.

Ilustračný obrázok k článku Sulík vracia úder Matovičovi: Prvých 2,6 milióna antigénových testov je už na Slovensku!
Zdroj: Facebook.com/Richard Sulik

Vo štvrtok o tom informoval na sociálnej sieti minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

V sľúbenom termíne

„Začnem tým, že fyzická prítomnosť ministra hospodárstva na epidemiologickej situácii krajiny nič nezmení. Ak by to tak bolo, nešiel by som na dovolenku. Vianoce a Nový rok som trávil s rodinou v zahraničí, plne v súlade s platnými epidemiologickými pravidlami,“ stojí v statuse Sulíka.

„Už som na Slovensku a spolu so mnou aj antigénové testy v sľúbenom termíne i počte. Počas sviatkov ma plnohodnotne zastúpil môj mimoriadne schopný tím pod vedením Jána Oravca, ktorí by to robili rovnako či by som bol doma, alebo na Severnom póle. O tom je tímová práca. Týmto im ďakujem a úprimne ma mrzí, že je ich práca znevažovaná,“ dodal Richard Sulík.

„Ďalšie testy prídu na budúci týždeň, bude ich dosť a mojím prianím je, aby z nich bolo čo najviac negatívnych,“ doplnil ešte.

Podľa hovorkyne MH Kataríny Svrčekovej ide o avizovaných 2,6 milióna kusov testov, ktoré sú v súčasnosti v skladoch Správy štátnych hmotných rezerv SR. Ďalších 2,6 milióna kusov testov z celkového počtu osem miliónov by malo na Slovensko doraziť v závere budúceho týždňa.

Sulík dostal za úlohu obstarať 16 miliónov antigénových testov na rokovaní vlády 19. novembra 2020. Rezort mal testy obstarať k 2., 9., 16. a 31. decembru.

Sulík však premiéra Igora Matoviča (OĽANO) informoval, že termíny sa nedajú bez porušenia zákona splniť. Vláda následne 4. decembra zmenila uznesenie a znížila požadovaný počet testov na osem miliónov.

Spor lídrov

Obstaranie testov je príčinou sporu medzi Sulíkom a Matovičom. Zatiaľ čo Sulík upozorňoval na nepresné zadanie špecifikácie testov zo strany ministerstva zdravotníctva, premiér svojho ministra obviňoval z neschopnosti a opakovane mu dlhý čas dodávky testov vyčítal. Situácia vygradovala v polovici decembra, keď Matovič v rozhlasovej relácii vyzval Sulíka na odstúpenie.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Koronavírus na Slovensku

HLÁSIM SA Z BRATISLAVY :-) Začnem tým, že fyzická prítomnosť ministra hospodárstva na epidemiologickej situácii krajiny...

Posted by Richard Sulik on Thursday, January 7, 2021
Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM