Webnoviny - Svet

PSA o nových modeloch pre rozvíjajúce sa trhy

WEBNOVINY.SK

Foto: Peugeot PARÍŽ 18. júna (WEBNOVINY) – Francúzska automobilka PSA Peugeot Citroën pracuje na ďalších dvoch nových modeloch pre nové rozvíjajúce sa trhy, keďže sa snaží zbaviť sa závislosti od trhov rozvinutých priemyselných krajín. V piatok o tom informoval denník Les Echos. Druhá najväčšia európska automobilka už v novembri načrtla plán zvýšenia ziskovosti, ktorého súčasťou je viacero nových modelov pre rozvíjajúce sa trhy, na ktoré sa chce sústrediť, keďže staré rozvinuté trhy stagnujú. PSA plánuje zväčšiť svoj podiel na čínskom trhu na 8 % z minuloročnej úrovne 3,5 %.

Denník Les Echos uviedol, že tieto dva nové modely neboli v novembri predstavené. Ide o malé vozidlo pre menej náročných vodičov, ktoré firma interne označuje ako „global small“ a sedan strednej triedy s názvom „M3-M4“. Vývoj malého auta podľa denníka vedie japonský partner Mitsubishi Motor Corps. Predávať sa má na viacerých kontinentoch a vyrábať by sa mohol v Japonsku, Thajsku, Indii, Latinskej Amerike alebo Číne. Dátum uvedenia ešte nie je stanovený. Sedan sa bude vyrábať v závode PSA Vigo v Španielsku.

Automobilka v Trnave je technologicky najnovšou v skupine PSA Peugeot Citroën. Strategická investícia, ktorú francúzsky koncern oznámil v januári 2003, dosiahla do začatia výroby 700 mil. eur. V júni 2006 sa rozbehla výroba modelu Peugeot 207. Už v prvom štvrťroku 2009 prišla na trh novinka Citroën C3 Picasso, ktorá sa vyrába výhradne na Slovensku. Investície do spustenia jeho výroby dosiahli ďalších 100 mil. eur. Aktuálne sa od januára 2010 v dvoch pracovných zmenách produkuje viac ako 900 automobilov denne. Vlani opustilo výrobné pásy trnavskej automobilky takmer 205 tisíc vozidiel, čo je o 10 % viac ako v roku 2008.

SITA, Reuters

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM