Anton Hrachovský Hokej

Reakcia MHC Nové Zámky: Podľa vedenia klub nikomu nedlží, konkurz nepríde

Vedenie hokejového klubu MHC Nové Zámky zareagovalo na správu, podľa ktorej podala štvorica bývalých hráčov návrh na konkurz.

Ilustračný obrázok k článku Reakcia MHC Nové Zámky: Podľa vedenia klub nikomu nedlží, konkurz nepríde
41
Galéria
Foto: Anton Hrachovský

Na ešte stále čertvú informáciu o tom, ako štvorica bývalých hráčov MHC Nové Zámky podala návrh na vyhlásenie konkurzu na spomínaný tipsportligový klub, zareagovalo vedenie klubu.

Návrh na vyhlásenie konkurzu na svoj bývalý klub podali v pondelok 12. augusta 2019 hráči Henrich Ručkay, Miroslav Zaťko, Richard Nejezchleb a Filip Dundáček. Podľa hráčskeho agenta Tomáša Krejčího sa k nim môže pridať aj obranca Mathieu Henderson a ďalší dvaja hráči.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Klub do konkurzu nepôjde

K situácii sa vyjadril i zástupca MHC Nové Zámky František Sucharda (na snímke). „Klub HC Nové Zámky s.r.o v žiadnom prípade nepôjde do konkurzu, lebo nedlhujeme nikomu. Ani upratovačkám, či dodávateľom. Ak niečo dlhujeme, je to v rámci termínov. Neuznávame iba podľa nás vymyslené pohľadávky hráčom. Trebárs Henrich Ručkay mal zmluvu do posledného zápasu, teda do 5.3., nárokuje si peniaze za marec a apríl. To som povedal aj na výkonnom výbore. Pokiaľ to podajú hráči na súd a súd uzná ich pohľadávky, my to uhradiť vieme. Až to bude pre nás relevantný záväzok, to ostatné je pre nás vymyslené. Taký Dundáček mal krátenú odmenu za to, že nebol nominovaný na zápasy, pričom podľa zmluvy vtedy dostáva 30% sumy. Veď zmluva je o dodržiavaní, nie o nárokovaní nezmyselných pohľadávok," vyjadril sa František Sucharda pre portál hokejportal.net.

O neoprávnenej požiadavke hovorí Sucharda aj v prípade ďalších hráčov – Miroslava Zaťka a Richarda Nejezchleba. "Neviem presne, čo chce Zaťko, keď všetky faktúry, ktoré k nám poslal ,sme mu zaplatili. Pravdepodobne to bude príspevok za bývanie, ale on chce, aby sme mu to zaplatili aj po termíne odsťahovania. Preto považujem nároky hráčov za výmysly. Nárok na vyplatenie vznikne až po súdnom rozhodnutí. Nejezchleb sa svojvoľne odsťahoval z hotela, ktorý vyhovoval viacerým iným hráčom a celý rok mi nefaktúroval príspevok na bývanie, lebo vedel, že na to nemá nárok. To si zmyslel jeho agent až po sezóne. Zmluvu sme si splnili. Pokojne nech to dajú na súd, tam sa ukáže pravda. Konkurz sa vyhlasuje na tých, ktorí nie sú platby schopní a to nie je náš prípad. My sme schopní platiť, ale nie vymyslené dlhy. Ak súd rozhodne, že sme dlžní, zaplatíme. Ale ak to bude inak, potom si podám aj pána Pravdu aj pána Krejčiho, ktorí nám teraz kazia naše dobré meno,“ dodáva František Sucharda vo vyjadrení pre hokejportal.net.

Novozámčania nemajú mať podlžnosti ani voči jednému z dodávateľov výstroje, čo podľa zástupcu firmy Bauer Rastislava Antala nie je na Slovensku pravidlom. „A to ako jeden z mála. Presnejšie jeden z troch slovenských klubov, ktoré sú vyplatené do nuly. Na Slovensku je to rarita, aby sme mali s klubom nulovú podlžnosť, Nové Zámky patria medzi tri slovenské kluby, o ktorých sa to dá povedať,“ uvádza hokejportal.net stanovisko zástupcu firmy Bauer.

Vo fotogalérii: Hráči MHC Nové Zámky počas sezóny 2018/2019.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

MHC Nové Zámky v sezóne 2018/2019
41
Galéria
Foto: Anton Hrachovský
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie