Ilustračný obrázok k článku Remišová KRITIZUJE opozíciu: Nikde inde nerobia expremiéri to, čo TU Fico a Pellegrini!
Zdroj: Reprofoto RTVS

Remišová KRITIZUJE opozíciu: Nikde inde nerobia expremiéri to, čo TU Fico a Pellegrini!

Hádžu polená pod nohy. Tak sa vyjadrila líderka strany Za ľudí vicepremiérka Veronika Remišová v diskusnej relácii na margo opozície.

han Politika
han Politika

Remišová KRITIZUJE opozíciu: Nikde inde nerobia expremiéri to, čo TU Fico a Pellegrini!

Hádžu polená pod nohy. Tak sa vyjadrila líderka strany Za ľudí vicepremiérka Veronika Remišová v diskusnej relácii na margo opozície.

Ilustračný obrázok k článku Remišová KRITIZUJE opozíciu: Nikde inde nerobia expremiéri to, čo TU Fico a Pellegrini!
Zdroj: Reprofoto RTVS

V nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 sa o debatu postarala práve Remišová s podpredsedom Národnej rady (NR) SR Jurajom Blanárom (Smer-SD).

Dušičky a covid

Moderátor rozbehol tradičnú diskusnú reláciu na tému pandémia a blížiaci sa Sviatok Všetkých svätých. Líderky strany Za ľudí sa teda opýtal, čo hovorí na to, že vlani o takomto čase sa ľudia nemohli pohybovať pokojne po cintorínoch, Poukázal na situáciu s koronou, ktorá bola vtedy, s tou aktuálnou. Dodal, že tá tiež nie je lichotivá a tretia vlna koronavírusu zúri na Slovensku aj teraz.

„Minulý rok sme boli proti covidu bezbranný, ale dnes máme očkovanie. Týmto účinným nástrojom sa vieme chrániť proti ťažkému priebehu. Je to o osobnej zodpovednosti ľudí a kolektívnej zodpovednosti ľudí. Covid automat je nastavený v okresoch a nastavili ho odborníci,“ zareagovala Remišová.

Nedodržiavanie pravidiel je problémom Slovákov, pretože sa často správajú nezodpovedne voči druhým. Povedal to nedávno premiér Eduard Heger.

„Nebudeme podporovať plošné zatváranie ani plošné tvrdé opatrenia, pretože toto pandémia neočkovaných. Nechcem rozdeľovať ľudí na zodpovedných a nezodpovedných. Momentálne je úlohou všetkých politikov, aby nabádali ľudí, aby chránili seba, svoju rodinu a Slovensko,“ pokračovala.

Obula sa do opozície

„Chcem pochváliť pána Blanára, že sa dal medzi prvými zaočkovať, ste riadne zaočkovaní. Na druhej strane, šéf smeru (Robert Fico) vyzýva, aby sa neočkovali, zvoláva zhromaždenia a nabáda starších ľudí v čase, keď zúri pandémia,“ vyjadrila sa Remišová.

„V žiadnej inej krajine nekladú dvaja bývalí premiéri takto polená pod nohy. Všade inde stojí svorne koalícia s opozíciou bok po boku v probléme s pandémiou,“ poznamenala Remišová, ktorá tým myslela Roberta Fica zo Smeru-SD a Petra Pellegriniho z Hlasu-SD.

Reakcia Blanára

Potom sa k sovu dostal aj druhý hosť diskusnej relácie. „V žiadnej inej krajine nie je taká neschopná vláda ako na Slovensku. Darmo sa budete odvolávať na opozíciu, keď tu je vláda, ktorá má 15-percentnú podporu ľudí,“ vyhlásil Blanár, ktorý takto obhajoval verejné zhromaždenia: „Viete, dali sme priestor ľuďom, aby využili základné právo, ktoré im dáva ústava. Jediná možnosť je, aby ľudia protestovali. Išlo o kultivovaný protest proti tejto vláde. Po tejto lehote prešlo 14 dní a na Slovensko prišiel pápež František.

>*** „Nemusíte mi robiť reklamu, či som zaočkovaný, pretože to nechcem. Nechcem, aby sa ľudia rozhodovali podľa niekoho,“*** zareagoval Blanár na Remišovú .

-------------------------------------------------------------------------------------

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín