Webnoviny - Svet

Rolling Stones oslávia 50. výročie novou knihou

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 3. marca (WEBNOVINY) – Pri príležitosti 50. výročia prvého vystúpenia britskej rockovej skupiny Rolling Stones vyjde fotografická publikácia, ktorá dokumentuje ich cestu za slávou a dlhé roky plné úspechov.

Kniha s názvom „The Rolling Stones: 50 rokov rocku“ sa na pulty britských kníhkupectiev dostane 12. júla. Presne v tento deň v roku 1962 kapela po prvý raz vystúpila v Marquee Clube na londýnskej Oxford Street. Publikácia obsahuje 700 fotografií Rolling Stones, z ktorých 300 je farebných.

Mnohé pochádzajú z archívu denníka Daily Mirror, ktorý má rozsiahlu zbierku obrazového materiálu o kapele. „Toto je príbeh päťdesiatich úžasných rokov,“ uviedli Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood a Charlie Watts v spoločnom vyhlásení. „Začínali sme ako bluesová kapela, ktorá hrala v kluboch, a neskôr sme naplnili najväčšie štadióny sveta takou šou, akú si na začiatku nikto z nás nevedel predstaviť. Kniha obsahuje tie najlepšie fotografie podľa nášho výberu,“ dodali.

Členovia kapely prispeli aj sprievodnými textami. Kniha bude mať pevnú väzbu, 352 strán a vo Veľkej Británii by mala stáť 29,95 libry (približne 36 eur).

Kapela Rolling Stones počas svojej kariéry vydala viac ako dve desiatky štúdiových nahrávok, 107 singlov, množstvo kompilácií a živých albumov. Desať z ich štúdioviek je zaradených medzi 500 najlepších albumov všetkých čias, pričom dvojalbum Exile on Main Street z roku 1972 je na siedmom mieste.

Mick Jagger už minulý rok vyhlásil, že fanúšikov pri príležitosti ich 50. výročia nečaká žiaden koncert. Muzikanti sa totiž v roku 2010 rozišli v zlom pre Richardsovu autobiografiu Life.

V úspešnej knihe sa totiž o spevákovi nelichotivo vyjadroval. Jagger sa okrem toho podľa jeho slov oveľa lepšie ako v Rolling Stones cíti v kapele SuperHeavy, ktorú okrem neho tvoria muzikanti Joss Stone, Damian Marley, Dave Stewart z Eurythmics a skladateľ AR Rahman.

The Rolling Stones Satisfaction (rare)

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM