Webnoviny - Svet

Rozmanitosť Európy nemá rozdeľovať, ale spájať

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 15. novembra (WBN/PR) – Nezisková vzdelávacia organizácia Junior Achievement Slovensko prináša pre žiakov základných škôl vo veku 10 – 12 rokov nový interaktívny vzdelávací program Európa a JA.

Program učí o rozmanitosti Európy. Predstavuje a ukazuje rozmanitosť krajín a regiónov ako konkurenčnú výhodu a silný prvok ekonomického rozvoja a rozvoja inovácií. Učí žiakov získať povedomie o ekonomických zdrojoch, udržateľnom rozvoji a ako pristupovať k zdrojom, tak ako to definuje naše hospodárstvo. Program učí poznať vzťah medzi prírodnými, ľudskými a kapitálovými zdrojmi, ktoré sa nachádzajú v rôznych krajinách a skúma európske podniky, ktoré vyrábajú tovary a služby pre spotrebiteľov.

Celý vzdelávací program pozostáva zo 6 interaktívnych lekcií. Učenie jednotlivých lekcií je vedené cez hravé a zážitkové aktivity, ktoré budú realizovať so žiakmi učitelia alebo dobrovoľníci z podnikateľskej pra­xe.

Úvodný tréning k programu prebehne v priebehu mesiaca november v Košiciach. Obsahom tréningu budú podrobné informácie, potrebné pre efektívnu prácu s metodikou programu, samotná realizácia programu, práca s príručkou pre žiakov, ako aj využívanie podporných materiálov, ktoré sú súčasťou realizácie programu Európa a JA. V tomto školskom roku 2011/2012, bude program pilotne realizovaný v štyroch základných školách na východe Slovenska:

· ZŠ Malá Ida, Školská 10, Malá Ida · ZŠ Postupimská, Postupimská 37, Košice · ZŠ Ždaňa, Ždaňa · Súkromná ZŠ, Masaryková 19/A, Košice

Spoluorganizátorom vzdelávacieho programu je: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. Tento program realizujeme s podporou Nadácie SPP a spoločnosti NESS KDC, s.r.o. Košice

Junior Achievement Slovensko, n.o., je profesionálna nezisková vzdelávacia organizácia, ktorá 19 rokov realizuje na Slovensku podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelávacie programy pre mladých ľudí. Programy sú realizované metódou zážitkového učenia, podporujú ekonomické a podnikateľské myslenie, učia etickému rozhodovaniu, orientujú študentov v trhovej ekonomike ešte pred vstupom na trh práce a ponúkajú preventívne riešenia pre zamestnanosť mládeže. Programy mladých ľudí motivujú, ako byť podnikateľmi, ako si zlepšiť svoje zručnosti pre zamestnanosť a zvýšiť finančnú gramotnosť. V júni 2011 dosiahol počet absolventov 206 880 študentov. Junior Achievement Slovensko je licenčným partnerom Junior Achievement Worldwide a členom Junior Achievement – Young Enterprise Europe. Viac informácií o organizácii JASR nájdete na webovej stránke www.jasr.sk.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM