Svet Zo zahraničia

Rozprávkové bohatstvo: Connollyovci zo Severného Írska vyhrali jackpot 115 miliónov libier

Frances a Patrick Connollyovci zo Severného Írska boli v piatok na tlačovej konferencii predstavení ako víťazi lotérie Euromilióny - na Nový rok získali jackpot vo výške 115 miliónov libier (127,34 milióna eur). Informovala o tom stanica Sky News.

Ilustračný obrázok k článku Rozprávkové bohatstvo: Connollyovci zo Severného Írska vyhrali jackpot 115 miliónov libier
2
Galéria
Zdroj: TASR

Connollyovci, zo severoírskeho grófstva Armagh, sa stali štvrtými najväčšími víťazmi v dejinách lotérií v Spojenom kráľovstve.

Frances Connellyová (52) na tlačovej konferencii v luxusnom hoteli Culloden v grófstve Down vyhlásila, že výhra jackpotu je „ohromujúca“, veď minulý týždeň vyhrali v tejto lotérii iba skromnú sumu 2,60 libry (2,88 eura).

„Za celý čas, čo si kupujeme lósy Národnej lotérie, sme podľa mňa nevyhrali dohromady ani tri desaťlibrovky,“ dodala.

„Za celý život som vyhrala iba súťaž ‚Hádaj, koľko cukríkov je vo fľaši‘, spolu s ďalšími štyrmi ľuďmi. Vždy sme si vraveli, že ak vyhráme, štyri milióny libier alebo podobne, budú štyri milióny ďalších výhercov a my dostane jednu libru. Boli sme šťastní ako blchy,“ opísala pocity výherkyňa.

Podnikateľ Patrick Connolly (54) povedal, že výhru, ktorá im zmení život, si ešte len postupne uvedomuje. Keď si podľa svojich slov 1. januára večer prvýkrát preveroval víťazné čísla na internete, bol presvedčený, že ide o nejaký podvod.

Šťastný lós kúpil v čase obeda v ten deň a prezeral si mnoho webových stránok, aby dobre víťazné čísla preveril; nebol si totiž istý, či je to celé pravé.

Manželia si odvtedy zostavili zoznam približne 50 ľudí, s ktorými sa plánujú o bohatstvo podeliť – majú na ňom aj svoje tri dcéry a vnúčatá.

Pokiaľ ide o ich osobné slabosti, dúfajú, že si za peniaze užijú dovolenku na Mauríciu, a milovník áut Connolly chce ísť do Monaka na Veľkú cenu Formuly 1, napísal denník Guardian.

Foto: ilustračné

Connollyovci zo Severného Írska vyhrali jackpot 115 miliónov libier
2
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM