Webnoviny - Svet

Rusi sa posilňujú, Brazílčan Welliton získa ruské občianstvo

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/APMOSKVA 23. novembra (WEBNOVINY) – Brazílsky útočník futbalového klubu Spartak Moskva Welliton sa rozhodol, že prijme ruské občianstvo. Informáciu priniesol športový portál lifesports.ru. Výrazne by tým vzrástla útočná sila reprezentácie Ruska, ktorá je v B-skupine kvalifikácie o postup na ME 2012 jedným zo súperov Slovenska.

Dvadsaťštyriročný zakončovateľ ešte nikdy nedostal pozvánku do reprezentačného výberu Brazílie, ale rád by sa predstavil aj v medzištátnych zápasoch, a preto sa rozhodol stať sa občanom Ruska. Welliton týmto krokom zároveň pomôže Spartaku Moskva znížiť počet legionárov v mužstve a zároveň zvýši už aj tak veľkú konkurenciu v ofenzíve „zbornej“.

Funkcionári Spartaka, ktorý je súperom slovenského šampióna MŠK Žilina v F-skupine Ligy majstrov 2010/2011, chceli vybaviť Wellitonovi ruské občianstvo už aj v minulosti. Ich snaha však zlyhala na tom, že najlepší ligový strelec minulej sezóny požadoval kompenzáciu 5 miliónov amerických dolárov.

„Neviem o tom nič konkrétne, ale ak Welliton naozaj získa ruské občianstvo, budem na to myslieť a možno ho do reprezentácie nominujem,“ vyjadril sa k celej záležitosti tréner ruskej reprezentácie Dick Advocaat.

„Hrať za národný výber je snom každého futbalistu. Ak by som dostal príležitosť reprezentovať Rusko, bol by som nesmierne šťastný. Najradšej by som hral za svoju rodnú krajinu, ale uvedomujem si, že dostať sa do brazílskej reprezentácie je veľmi náročné,“ skonštatoval Welliton, ktorý je na najlepšej ceste obhájiť prvenstvo v súťaži kanonierov v ruskej Premier Lige. Brazílsky ostrostrelec má jedno kolo pred koncom na svojom konte 18 presných zásahov, čo je o štyri viac ako nastrieľal druhý v poradí Oleksandr Alijev z Lokomotivu Moskva.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM