Zo zahraničia

Rusko varuje Západ: Za zhabanie ruského majetku príde ODVETA!

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí varovala, že Rusko bude prípadné zmrazenie svojich aktív v zahraničí považovať za nepriateľský útok.

Ilustračný obrázok k článku Rusko varuje Západ: Za zhabanie ruského majetku príde ODVETA!
Zdroj: TASR/AP

Rusko v stredu naznačilo, že ak západné krajiny zhabú jeho zahraničné aktíva vrátane devízových rezerv ruskej centrálnej banky v hodnote 300 miliárd dolárov, mohlo by v rámci odvety skonfiškovať západné aktíva a podniky v Rusku. Informuje o tom Tasr, ktorá čerpala zo správy agentúry Reuters.

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová na stredajšom tlačovom brífingu varovala, že Rusko bude prípadné zmrazenie svojich aktív v zahraničí považovať za „nezákonný a nepriateľský útok, čo ho bude oprávňovať podniknúť odvetné kroky na ochranu svojich záujmov“.

Navrhli zhabanie

„Nemali by sme zabudnúť na zahraničné aktíva západných krajín, podniky a občanov na území našej krajiny,“ povedala v tejto súvislosti Zacharovová.

Šéf diplomacie EÚ Josep Borrell, ale aj ďalší západní politici už navrhli zhabanie ruských aktív v zahraničí a ich použitie na povojnovú obnovu Ukrajiny.

ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM