Webnoviny - Svet

S Alexandrom Galimovom sa prišlo rozlúčiť 10-tisíc ľudí

WEBNOVINY.SK

ODPORÚČAME:

Napíšte svoj odkaz Paľovi Demitrovi

Hokejista Pavol Demitra zahynul pri páde lietadla v Rusku

Posledné zbohom dajú fanúšikovia Demitrovi vo štvrtok

Hokejista Galimov v nemocnici zomrel

Lietadlo, ktoré spadlo pri Jaroslavli, bolo v poriadku JAROSLAVĽ 13. septembra (WEBNOVINY) – V utorok predpoludním sa v Jaroslavli uskutočnila rozlúčka s poslednou obeťou leteckého nešťastia, ktoré sa udialo pred týždňom a vyžiadalo si životy všetkých 37 členov výpravy hokejového klubu Lokomotivu Jaroslavľ.

S hokejistom Alexandrom Galimovom, ktorý podľahol v pondelok v Moskve popáleninám na 90 % tela nezlučiteľnými so životom, sa v športovom komplexe „Aréna 2000“ prišlo rozlúčiť takmer 10 000 ľudí.

Podľa prezidenta jaroslavľského klubu Jurija Jakovleva bol Galimov jedným z najtalentova­nejších ruských hokejistov.

„Vždy sa staral predovšetkým o to, aby sa jeho rodina mala dobre. My tvoju rodinu neopustíme,“ vyhlásil Jakovlev. „Saša, budeš nám veľmi chýbať,“ dodal gubernátor Jaroslavľskej oblasti Sergej Vachrukov. Sústrasť rodine vyjadril aj starosta Jaroslavľa Viktor Volončunas. Rovnako ako pri sobotňajšej rozlúčke s ostatnými obeťami nešťastia nechýbal aplauz fanúšikov a húkanie lokomotívy. Informáciu priniesol denník Sport-Express.

Dvadsaťšesťročný krídelník Galimov nebude pochovaný spolu s ostatnými hráčmi Lokomotivu. Rodina rozhodla, že ho pochovajú podľa moslimského obradu na Čurilovskom cintoríne v jaroslavľskom rajóne.

Galimov prežil ako jediný člen Lokomotivu stredajšiu tragédiu. Po páde lietadla bol pri vedomí a vlastnými silami sa dostal z trosiek lietadla, keď ho objavili rybári, ktorí prišli na miesto nešťastia ako prví. V piatok ho previezli do Moskvy do Inštitútu Višnevského, kde ho napojili na pľúcnu ventiláciu a priviedli do umelého spánku. V pondelok ráno však zraneniam podľahol.

OBRAZOM: Letecké nešťastie pri Jaroslavli

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM