Webnoviny - Svet

Samsung bude pokračovať vo výrobe na Slovensku

WEBNOVINY.SK

Spoločnosť Samsung Electronics Slovakia, s.r.o. pôsobí na Slovensku od roku 2002. Činnosť firmy je zameraná na výrobu LCD a LED televízorov, LCD monitorov, HDD a Blu-ray prehrávačov a satelitných prijímačov. Samsung v Galante zamestnáva takmer 3 tis. zamestnancov a výškou svojich tržieb sa radí k trom najväčším nefinančným podnikom Slovenska. Počas niekoľkých rokov sa galantský výrobný závod stal najväčším výrobným závodom spoločnosti Samsung v rámci Európy. BRATISLAVA 15. novembra (WEBNOVINY) – Spoločnosť Samsung bude na Slovensku pokračovať vo výrobe. Prezident divízie Visual display Samsung electronic Boo-Keun Yoon to prisľúbil slovenskému ministrovi práce Jozefovi Mihálovi, čím vyvrátil medializované informácie o možnom odchode spoločnosti zo Slovenska.

Výroba LCD obrazoviek

Kórejská firma však priznala nepriaznivú situáciu vo výrobe LCD obrazoviek. „Musím potvrdiť, že výroba LCD sa nachádza v ťažkej situácii, preto sa snažíme minimalizovať lokality, kde vyrábame LCD panely. Avšak na Slovensku chceme v ich výrobe pokračovať a udržať si svoju pozíciu,“ uviedol Yoon.

Žiadosť o dotácie

Pre kritickú situáciu na trhu s LCD obrazovkami požiadala spoločnosť Samsung slovenskú vládu o poskytnutie ďalšej investičnej pomoci. „Minister hospodárstva Juraj Miškov podpísal pred niekoľkými dňami ďalšiu dotáciu pre Samsung v podobe daňovej úľavy vo výške 28 mil. eur,“ potvrdil minister práce Jozef Mihál. Táto pomoc by mala podľa neho zabezpečiť udržanie takmer tisíc pracovných miest na Slovensku priamo v Samsungu a ďalších takmer tisíc miest u jeho subdodávateľov na najbližších päť rokov. Slovenská republika v posledných piatich rokoch poskytla Samsungu pomoc celkovo vo výške viac ako 10 mil.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM