Webnoviny - Svet

Šatan sa počas zápasu zranil

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA, AP

TAMPA 12. februára (WEBNOVINY) – Hokejový útočník Miroslav Šatan z Bostonu nedohral pre tržnú ranu na ruke štvrtkový zápas NHL na ľade Tampy Bay. Vedenie klubu zatiaľ neoznámilo rozsah zranenia a o zdravotnom stave topoľčianskeho odchovanca bude informovať v priebehu piatka.

Hráči Tampy Bay nezvládli zápas s Bostonom, v ktorom už v 25. min prehrávali na domácom ľade 0:5. Počas prvej tretiny začali provokovať pästiarske súboje. Zvlášť agresívnym spôsobom si počínal Steve Downie, ktorý v 16. min napadol strelca úvodného gólu Miroslava Šatana. Podľa trénera Clauda Juliena sa Slovák, ktorý stihol stráviť na ľade len 4 minúty, zranil práve pri šarvátke, po nej už do zápasu nezasiahol. Rozhodca udelil Downiemu dvojitý dvojminútový trest za hrubosť, Šatan inkasoval dve minúty rovnako za hrubosť. Downie sa v druhej tretine pustil do súboja aj s kapitánom Bruins Zdenom Chárom. Ten svoj pästný súboj s Downiem vyhral, hráč Tampy sa mu v závere šarvátky podľa Boston Herald držal len nôh – „ako sa malé dieťa drží svojho otca“ – a žiadal rozhodcov, aby súboj prerušili. Chára sa vzhľadom na zranenie svojho ľavého malíčka, ktoré si vyžiada po sezóne operáciu, ani veľmi nechcel byť. „Snažím sa ho chrániť, ako môžem. Ak je to možné, snažím sa bitkám vyhnúť, hrám hlavne svoju hru. Podobnými vecami sa nemôžem nechať znepokojovať,“ povedal pre Boston Herald Chára.

Dvadsaťdvaročný krídelník Downie napokon v záverečnej tretine ukázal aj hokejové umenie, keď dvoma gólmi znížil na 4:5 a zdramatizoval zá­pas.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie