Webnoviny - Svet

Seana Penna vyznamenali za pomoc Haiťanom

WEBNOVINY.SK

Sean Penn Foto: SITA/AP BRATISLAVA 14. júla (WEBNOVINY) – Hollywoodsky herec a aktivista Sean Penn bol vyznamenaný za jeho pomoc Haiti pol roka po januárovom zemetrasení. Dvojnásobný držiteľ Oscara bol po katastrofe pravidelným návštevníkom Haiti, okrem iného pomohol vystavať kempy pre viac ako 1,5 milióna Haiťanov, ktorí sú stále bez domova.

Poctu si okrem neho vyslúžilo ďalších 22 aktivistov, okrem iných aj bývalý prezident USA Bill Clinton či reportér CNN Anderson Cooper. Všetci boli poctení aj „certifikátmi“, ktoré im odovzdal prezident Haiti René Préval na slávnostnom ceremoniáli v hlavnom meste Port-au-Prince.

Zemetrasenie zasiahlo Haiti 12. januára, na jeho následky zomrelo asi 230-tisíc ľudí. Predstaviteľ OSN Edmond Mulet zdôraznil, že počet obetí zemetrasenia na Haiti je dvojnásobne vyšší, ako bol počet obetí výbuchu jadrovej bomby zhodenej počas druhej svetovej vojny na japonské mesto Hirošima. Otrasy s magnitúdom 7,0 zničili haitské hlavné mesto Port-au-Prince, infraštruktúru v oblasti a sídlo haitskej vlády. Následne v Haiti, ktoré aj bez tohto nešťastia bolo najchudobnejšou krajinou v Severnej a Južnej Amerike, vypukla humanitárna kríza. Prírodná katastrofa je pravdepodobne najničivejšou v modernej histórii.

Informáciu zverejnila webová stránka Aceshowbiz.com.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM