Webnoviny - Svet

Sedem drogových dílerov pred súdom

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto Foto: BANSKÁ BYSTRICA 13. septembra (WEBNOVINY) – Hlavné pojednávanie so skupinou siedmich dílerov drog sa dnes začalo pred senátom Okresného súdu v Banskej Bystrici. Gang, v ktorom bola i jedna žena, pôsobil na území krajského mesta v rokoch 2006 až 2007 a orientoval sa najmä na heroín a pervitín. Tým spáchali zločin nedovolenej výroby omamných látok a obchodovania s nimi.

Partiu viedol 32-ročný Andrej B., ktorý si v súčasnosti odpykáva trest za podobné konanie. Údajnému šéfovi gangu hrozí trest na desať až pätnásť rokov. Jeho šiestim spolupáchateľom môže súd vymerať štyri až desať rokov.

Jedna zo svedkýň v prípravnom konaní podrobne popísala kto a ako sa na distribúcii drog podieľal. Na súde však povedala, že sama fetovala a niekedy za deň užila aj desať dávok každú za tri stovky. V súčasnosti sa už takmer na nič nepamätala.

Vyhlásila, že vyšetrovatelia ju vypočúvali v resocializačnom centre pre drogovo závislých začiatkom roka 2008. Nevedela, či na výsluchu boli prítomní aj obhajcovia. Tento fakt by mal preveriť súd. Dávku heroínu gang predával bežne po tristo korún, ale aj po štyristo. Svedkyňa Eva, ktorá je vo väzbe za iný trestný čin, v prípravnom konaní uviedla, že šéfa gangu viezla svojím autom k iným komplicom, kde drogu balili na jednotlivé dávky.

Zaplatil jej za to dávkou heroínu, ktorý si hneď aplikovala. Užívala aj pervitín. Na pojednávaní povedala, ktorý obžalovaný mal prezývku Kekso, Pehavý, či Perla a od koho si kupovala heroín. Jedinú členku skupiny volali Kačena. Šéfa vraj volali Budík. Medzi sebou komunikovali tzv. dílerským mobilným telefónom.

Senát odročil pojednávanie na 20. októbra. Predvolá svedkov, ktorí na prvé pojednávanie neprišli. Jedna svedkyňa je nezvestná a o jej pobyte vraj nevedia ani rodičia. Znalci u všetkých obžalovaných zistili závislosť od heroínu, ale i pervitínu, marihuany a alkoholu. Takmer všetci boli v minulosti súdne trestaní.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM