Milan Hanzel Šport Hokej

Šéf slovenského hokeja Miro Šatan: Nerátam, že MS budú a titul Bystrice nemá hodnotu!

Hokej patrí na Slovensku ku najpopulárnejším športom, no teraz sú prednejšie iné veci. Vie to aj prezident SZĽH Miroslav Šatan, ktorý sa k tomu vyjadril.

Ilustračný obrázok k článku Šéf slovenského hokeja Miro Šatan: Nerátam, že MS budú a titul Bystrice nemá hodnotu!
Zdroj: TASR

Prezident SZĽH (Slovenského zväzu ľadového hokeja) pre oficiálny portál nášho hokeja poskytol exkluzívny rozhovor. Témou bol, samozrejme, najväčší problém ľudí: koronavírus. Ale zabrdol aj do ďalších vážnych tém, ktoré sú na pretrase v týchto dňoch.

Na úvod

Šatan sa takto v úvode článku pre www.hockeyslovakia.sk vyjadril: "Situácia je s pribúdajúcimi opatreniami vo svete stále vážnejšia. Verím, že sa túto pandémiu podarí spoločným úsilím čo najrýchlejšie zastaviť. Taktiež sme s celou rodinou doma, dodržiavame bezpečnostné a hygienické opatrenia.“

O májovom šampionát má jasno

Miroslav sa tiež zapojil do videokonferencie, ktorú viedol prezident Medzinárodnej hokejovej federácie René Fasel, a boli na nej aj iní predstavitelia členských krajín. Išlo o MS vo Švajčiarsku. "Nie je to jednoduchá záležitosť. Myslím si, že ešte v priebehu marca padne konečný verdikt. Očakávam, že šampionát zrušia vzhľadom na to, čo všetko sa deje vo svete. Všetky renomované hokejové súťaže v Európe i vo svete ukončili alebo prerušili sezóny. Hráči netrénujú, krajiny uzavreli hranice, obmedzené sú letecké spojenia. Je nulová šanca, že MS sa uskutočnia. Prvoradé je v tejto chvíli zdravie,“ uviedol Miroslav Šatan.

Čo bude s mladíkmi?

Mnohí na Slovensku sa tešili, že si pozrú na vlastné oči turnaj A-skupiny I. divízie hráčov do 18 rokov, ktorý sa mal konať onedlho v Spišskej Novej Vsi. Aj ten bol však zrušený, čo sa dotklo celého organizačného tímu SR 18. "Momentálne riešia na pôde medzinárodnej federácie mužské majstrovstvá sveta. O mládežníckych podujatiach a iných, ktoré boli zrušené, bude reč neskôr,“ vysvetlil Šatan.

Má názor aj na slovenského majstra

Keďže sa Tipsport Liga, najvyššia slovenská súťaž, musela tiež ukončiť, prezident nášho hokeja sa pozastavil vo vyjadreniach aj pri tom, či je správne, aby sa z titulu tešili hráči Banskej Bystrice. „Ja by som si z úcty k všetkým ostatným hráčom takýto ‚právny‘ titul neprevzal. Nemá športovú hodnotu. Predpis je zastaralý a podľa môjho názoru umožňuje dvojitý výklad. Ligová rada titul udeliť spravidla môže, ale nemusí. To, že ho po telefonickom hlasovaní pridelila Banskej Bystrici, síce neporušilo pravidlá, ale môže to naštrbiť vzťahy medzi klubmi samotnými. V takejto mimoriadnej situácii, ktorá snáď od druhej svetovej vojny nenastala, by som ja osobne udelil iba pohár Dušana Pašeka pre víťaza základnej časti,“ uzavrel Šatan.

Šatan má slovo
8
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie